"неРеальна економіка"

"неРеальна економіка"

Редакція інтернет-видання "Реальна економіка".

БЛОГЕРИ


Чому британцям вдома не сидиться

Ми звикли до того, що українці, залишаючи свої сім'ї, часто працюють в інших країнах, намагаючись заробити більше. Багато хто з наших співвітчизників працевлаштовується в Росії, Польщі, Італії, Канаді, США, Іспанії тощо.

Проте консервативні британці так само полюбляють заробляти на стороні.

Такі люди називаються експатами. Дослівно від англійського expat або expatriate, що в перекладі означає "за межами батьківщини". Тобто експат - це людина з громадянством однієї країни, що працює за контрактом в іншій.

Тож, для порівняння подивимося, чому не сидиться вдома англійцям, і в які далекі краї їх манить.

На першому місці - Австралія. Свіже повітря, вільні умови для бізнесу, високі соціальні стандарти, 30 тисяч кілометрів узбережжя і, мабуть, кенгуру, привабили більше мільйона англійців, які не витримали спокуси, поцілували на прощання дітей і вирушили на заробітки до крупних міст Зеленого континенту.

Друге місце, як не дивно, - Іспанія. Британців там приваблює сектор розваг і туризму. Дійсно, в Іспанії ніхто не відмовиться влаштувати свято, або присвятити їй старість. А ціни там для британців смішні. Фунт і двадцять центів за каву і пристойний номер в готелі за 86 фунтів. Можна жити - не тужити. Так і робить більше мільйона громадян Британії.

Третє місце з 838 тисячами британців посідає США. І хоча кава тут дорожче іспанської, зате пиво вдвічі дешевше, не кажучи вже про природні умови, пляжі, національні парки, гори, - які не перестають дивувати заокеанських сусідів американців. І середня ціна готелю в 112 фунтів також не лякає. Тут можна заробити і більше.

В Канаді, яка посідає четверте місце в рейтингу, британці себе взагалі почувають, як вдома. Ціні такі самі, мова рідна, королеву тут пам'ятають і люблять. Ще й бонуси: гори, сніг, чиста питна вода, немає смогу. Засмучує лише вартість квитка до Торонто, яка становить близько 350 фунтів в один бік, але не настільки, щоб не їхати до Канади.

Незважаючи на давнє суперництво, 330 британців живуть і працюють у Франції. Мабуть, душа болить, але живуть. А чому б ні? Квиток на літак тягне лише на 64 фунта, готель - близько 100 фунтів. Тож сидять британці в затишних кафе під небом Парижа, п'ють вино врожаю 1953 року з правого берегу Сєни, заїдають свіжим сиром, і прямо в обличчя кажуть французам: "А от у нас все одно краще".

Ті мешканці Великої Британії, яким для галочки хочеться кудись поїхати, але далеко ліньки, сідають на якусь найближчу електричку і через пару годин вони в Ірландії. Триста вісімнадцять тисяч таких англійських уникалів живе і працює в Ірландії. Мабуть, причина в Guinness.

Більші екстремали надають перевагу Новій Зеландії. Для цього треба один раз взяти себе в руки, нашкребсти 800 фунтів на квиток до Окланда і, мабуть, більше ніколи не повернутися додому. Шикарна природа, клімат і високі соціальні стандарти життя. Ну чим не рай на землі? Двісті п'ятдесят тисяч британців вам можуть про це із впевненістю розповісти.

Двісті двадцять дві тисячі британців вивчили географію і подалися до Південної Африки, і там із захватом дізналися, що каву і пиво можна пити літрами за ціною фунт за чашку чи бокал, і заїдати це халявними бургерами по 2,86 фунта. До того ж тут тепло, цікаво, і хоч щодня вирушай у Сафарі-тур. Південна Африка - заслужене восьме місце.

На дев'ятому місці - Німеччина. Сто сімом тисячам британців довелося вивчити пісню Meine liebe Augustin заради смачного пива і можливості насолоджуватися середньовічними замками південного сусіда.

І нарешті, 72 тисячам британцям дозволили жити і працювати в ОАЕ. Високі ціни на житло, пиво і переліт не зупинили любителів лакшері ризикнути власним спокоєм, заради того, щоб опинитися у світі найбагатших і вкусити смак життя.

На жаль, Україна не увійшла до десятки улюблених для британців місць дистанційного працевлаштування... А знаєте, може, і на краще.

За матеріалами Guardian.

Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 28 вересня 2020, 18:27

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...
закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.