Олександр Разуваєв

Олександр Разуваєв

директор аналітичного департаменту компанії "Альпарі"

БЛОГЕРИ


Сирія: нафта та долар під загрозою

Ситуація навколо Сирії все ще дуже невизначена, і загроза війни як і раніше висока. Тому, з нашої точки зору, на сировинному і фондовому ринку повториться ситуація 2003 року, коли проводилася військова операція США і союзників штатів проти Іраку.

Нафта отримає військову премію, через що ціна бареля для Brent з легкістю може досягти рівня 120 доларів (зараз - 115 доларів), а фондові індекси підуть вниз. Однак якщо нинішня влада в Сирії все ж впаде, як це сталося в Іраку в 2003 році, то світові індекси, навпаки, підуть вгору, а під ударом, перш за все, опиняться компанії нафтогазового сектору.

Однак, більш імовірно, що нас чекає більш тривалий і головне неоднозначний конфлікт. Не зовсім ясно, наскільки Росія і Китай будуть підтримувати Башара Асада. А ось Іран, у якого військовий союз з Сирією, з високою ймовірністю буде брати участь у конфлікті.

До того ж Захід, швидше за все обмежиться авіа-ударами, а воювати буде терористичний інтернаціонал, що фінансується Катаром і Саудівською Аравією. Поки терористи в цілому програвали військам Асада.

Відповідно, дорога нафта може протриматися дуже довго, що боляче вдарить по економіці Євросоюзу. Військова нестабільність, однозначно, забезпечить додаткову волатильність на фондових майданчиках, і при інших рівних зіграє на користь долара, а також американських держоблігацій на світовому ринку.

А зростання цін на нафту спровокує збільшення прибутку та дивідендів по акціям нафтових компаній, російських - зокрема.

Тим не менш, глобально від самого конфлікту напевно не виграє ніхто, якщо, звичайно, не вважати тимчасове зростання додаткових доходів основних нафтових експортерів - Росії, Саудівської Аравії і т д.

Наприклад, під час війни в Лівії військова премія в ціні на нафту та пов'язані з нею додаткові доходи Росії значно переважили збитки від втрати лівійських контрактів.

Якщо ж нинішня влада в Сирії впаде, то Катар має всі шанси потіснити позиції Газпрому в Європі. Плюс можна однозначно стверджувати, що в цьому випадку загостриться військово-політична ситуація на Північному Кавказі.

Досвід попередніх воїн в Іраку та Лівії показує, що під час військової операції міжнародні ринки до повного завершення кампанії перебувають у корекційних фазах. Тому якщо все-таки США завдасть ударів по Сирії, то від валют можна очікувати коливань в межах 1-2% від рівнів на момент нанесення авіа-удару.

Враховуючи, що ФРС США цього року, можливо, доведеться згортати програму кількісного стимулювання (QE3), долар отримає підтримку. А значить, вартість нафти знизиться, так само як і золота, коли інвестори повернуться на ринки, що розвиваються.

Коментарі

Додати коментар


Leo

Вообще странные люди- столько наблюдали войну в СИРИИ- А ТЕПЕРЬ -враз образумились и начали плакать. Да прекратите помогать террористам арабские шейхи и ЦРУ США . Вы сами создаете рассадник заразы террористов- потом плачитесь- нас убивают. Режим Ассада не подарок- но то что прийдет ему на смену- сплошная тьма- это для чего вы так делаете. Понятно- вам снова нужна война и мир вам не нужен.

ГОЛОВНЕ на 20 січня 2021, 20:28

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...
закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.