Юрій Шпак

Юрій Шпак

економіст

БЛОГЕРИ


Обрії старої економіки

Вони усюди. Щороку їх стає все більше і більше. Ми відчуваємо їх важкий погляд усюди.

Вони вивертають свідомість і волають про милосердя. Ніхто не хоче ними ставати, але кожен сподівається, що матиме від долі шанс поповнити їхні лави.

Вони поєднують у собі наше минуле і наше майбутнє. Це, мовою толерантної сучасності, особи похилого віку.

Подарувавши нам життя, запустивши складні соціально-економічні механізми нашого сучасного буття, вони вже приготувались знищити світ вічної юності та кинути нас в еру геронтократії і геронетономіки.

Половина тих, хто народиться в 2030-ті, доживе до 100 років.

Економісти-теоретики з відчаєм підраховують збитки пенсійних фондів і лайфових страхових компаній. Трагічна доля очікує на фондові ринки і державні бюджети.

Людство з ностальгією згадуватиме про епоху прудких пенсіонерів, що подорожують світом, наздоганяючи життя після років виснажливої праці.

Технології і медицина, як це вже помітно сьогодні, спростять працю людей і більшість працюватиме все життя. Врешті-решт, так живуть митці, більшість вчених, педагогів, лікарів. Це природно для людей розумової праці.

Єдина прикрість, в тому що держава та пенсійні фонди досі брешуть нам про безхмарну старість. Ми втрачаємо ці кошти вже сьогодні. В умовах сумної української дійсності з астрономічними пенсіями прокурорів та депутатів, це подвійне пограбування.

Отже, вже сьогодні ми можемо звернути увагу на тенденції та сектора майбутнього зростання економіки.

Це медицина, індустрія краси, робототехніка ( механізовані екзоскелети, хатні помічники, медичні доглядачі), харчова промисловість (з наголосом на здорову їжу).

Нові виклики постануть перед усіма виробниками споживчих товарів. Літні люди здебільшого консервативні, тому темпи виробництва новітніх товарів може сповільнитися, зміняться вимоги до дизайну (більший шрифт, класичні форми), матеріалів, більш простого управління тощо.

Матимуть великий попит консультаційні, перш за все фінансового характеру послуги.

Інтернет поступово перетворюватиметься на цифровий археологічний смітник, а соціальні мережі ставитимуть віртуальними кладовищами. Це вже буде епоха некронету.

Натомість, наші нащадки лише двома дотиками клавіш (або скоріше силою думки) зможуть відшукати всіх своїх пращурів у віртуальному просторі.

Тому, дозвольте мені як першому елементу власної цифрової генеалогії наприкінці передати нащадкам "привіт". Якщо вони ще читатимуть українською…

Коментарі

Додати коментар






ГОЛОВНЕ на 02 липня 2022, 20:46

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...
закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.