Юрій Шпак

Юрій Шпак

економіст

БЛОГЕРИ


Уряд цікавить, що у вас в кишені

Під егідою європейської інтеграції ми незабаром отримаємо біометричні паспорти, а з метою згортання тіньової економіки НБУ нас обмежить у використанні готівкових грошей.

Але це тільки початок.

Питання не в тому втратимо ми свободу чи ні, а в тому коли саме це станеться.

Логіка існування будь-якої держави як інституту полягає у встановленні максимального контролю над громадянами.

Громадянам це пояснюють необхідністю посилення безпеки у суспільстві, більш широкими можливостями для розвитку соціальної підтримки вразливих верств населення тощо.

Насправді мета одна - контроль над економічною діяльністю громадян дозволяє спрогнозувати і максимально ефективно використовувати податкове навантаження.

Цим як правило обмежуються демократичні режими. У випадку диктатур додається і політичний інтерес - зручно здійснювати правоохоронний тиск, контролювати вільне пересування людей, під час виборів маніпулювати голосами.

Для цього треба знати все і про всіх. І по цьому шляху Україна вже пішла. Розглянемо деякі кроки, які вже було зроблено владою.

Реформу почали з антикорупційного законодавства і для початку під жорсткий контроль потрапила армія державних службовців. В цьому році їх податкова декларація була збільшена в декілька разів за обсягом - зокрема для нижчої і середньої ланки чиновництва додались позиції щодо нерухомості.

Поряд з цим, при прийнятті на держслужбу кандидат має пройти через велику кількість перевірок - МВС, Мінохорониздоров`я, міграційна служба, податкова, Міносвіти.

Новий закон про держслужбу, що набере чинності з 1 січня 2013 року поставить рядових держслужбовців у ще гірше становище - їх права звузяться, а можливостей для звільнення збільшаться.

Отже, після того як слуги держави будуть поставлені в умови цілковитого контролю та відданості, черга дійде і до інших громадян. Вірніше вона вже дійшла.

Перша куля по кеглям громадянських свобод була пущена депутатом-регіоналом Володимиром Олійником.

Ним було запропоновано ввести тотальний реєстраційний облік місця проживання та місця перебування осіб в Україні, а також збір, обробку, систематизацію та зберігання відомостей про місце проживання і місце перебування всіх осіб в Україні в електронній формі або у формі картотек.

І хоча Президент ветував одіозні норми, ідею контролю над громадянами, скоріше, тимчасово відклали, щоб зайвий раз не збурювати громадськість перед виборами.

Тим більше, що у парламент надійшов новий шедевр регіоналів - законопроект про Єдиний державний демографічний реєстр.

Зокрема, стаття 6 законопроекту передбачає внесення до Єдиного демографічний реєстр даних про відмову від прийняття реєстраційного номера картки платника податків, інформації про видачу приватизаційних паперів, що не зовсім співвідноситься із проблематикою демографії в Україні.

А пункт про реєстрацію деяких додаткових біометричних даних без чіткого розшифрування може означати, що в майбутньому вже з дитинства українці будуть змушені "здавати" до реєстру відбитки пальців або інші оцифровані біомаркери свого тіла.

Отже, почалося.

Під егідою європейської інтеграції ми незабаром отримаємо біометричні паспорти, а з метою згортання тіньової економіки, НБУ нас обмежить у використанні готівкових грошей. Буде це 20 тисяч гривень чи менше зараз розмірковують.

Потім всіх чекає перепис населення. Його мали проводити в цьому році, але щось не "зрослось". Тому вирішили для тренування обмежитись окремо взятим Дергачівським районом Харківської області.

Цікаві деякі питання, що заплановані владою. Наприклад: "Ким ви є на основній роботі?

В розділі "зайнятість та безробіття" питання - Чи мали в впродовж тижня, що передував перепису, яку-небудь роботу за заробітну плату чи винагороду в грошовому чи натуральному вигляді чи були відсутні на роботі з якихось причин?

Ймовірно запитають і про нерухомість і про рахунки в банках.

Може краще заплатити символічний адмінштраф і випхати "переписувачів" в шию з такими питаннями?

Але держава не здаватиметься. Вже зараз розширюються штати соціальних служб. Навряд чи з метою допомоги самотнім стареньким.

Бюджет не витримує соціальних навантажень і за допомогою соціальних працівників держава буде тримати руку на пульсі всіх пільговиків, відслідковуючи їх реальне економічне положення. Комунізм закінчився.

Звичайно, до ініціатив Леоніда Черновецького, щодо оподаткування власників супутникових тарілок і кондиціонерів на фасадах будинків справа поки не дійде, але це поки.

Врешті-решт, в демократичних країнах урядові структури пильно слідкують за громадянами і це світовий тренд. Але більш за все турбує інша небезпека.

Як казав Мюлер у "Сімнадцяти миттєвостях весни" - що знають двоє, знає свиня. У нашому випадку, що знає держава, знає останній бомж на вокзалі.

Вся зібрана владою інформація обов`язково потрапить в руки не тільки державних структур, але і криміналітету. Хоча у випадку України це, здається, одне і теж саме.

Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 02 липня 2022, 21:01

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...
закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.