Юрій Шпак

Юрій Шпак

економіст

БЛОГЕРИ


Почалося?

Стрімке падіння гривні на міжбанку і згортання роботи Верховної Ради дивним чином співпало у часі.

Дійсно, останні прогнози щодо гривні були стабільно негативні. Просто всі сподівались, що час Х настане після підрахунку останнього передвиборчого протоколу. Але історія свідчить, що подібні курсові стрибки відбуваються раптово для населення, адже хтось на цьому має заробити.

Як ситуація розгортатиметься далі наразі мало кому відомо. Стрімке падіння експортних надходжень, тиск зовнішньої заборгованості, і як наслідок хронічний дефіцит бюджету, схоже змусили уряд та НБУ піти ва-банк.

Ніхто ніколи не повірить, що все відбувається без відома Сергія Арбузова, робота якого нещодавно була високо оцінена в рейтингу ТОП-50 банкірів ключових країн світу.

Схоже пророчими стали нещодавні прогнози Олега Соскіна в ефірі "ЕРА-ФМ", який стверджував, що НБУ останнім часом активно користується друкарським верстатом.

Основне питання, чи втрутиться у ситуацію уряд. Якщо ні, то ситуацію можна вважати критичною, причому справа не тільки в економіці.

Справа в тому, що стабільний курс був чи не єдиним аргументом успіхів влади. На його підтримку витрачались значні фінансові та адміністративні ресурси.

Здача курсу гривні, це за потенційними наслідками фактично аналог ув`язнення опозиції, тільки у економічній сфері. Це означає, що влада не сподівається на прихильність електорату і результати виборів будуть намальовані в адміністративному порядку. Тобто відступати нікуди і за межами Межигір'я землі для "них" вже нема.

Можливо вибори взагалі будуть скасовані. Економічна ситуація добре вписуватиметься в необхідність введення "особливого" чи "надзвичайного" стану.

Народу, що треба - вибори чи зарплата? Відповідь на поверхні.

Вже завтра опозицію відтіснять від парламентської трибуни. Наприклад, це може бути зміна графіку пленарних засідань, де опозиційній "середі" місця не буде.

Новітня історія України невпинно стискається у часі…

Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 02 липня 2022, 21:08

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...
закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.