Юрій Шпак

Юрій Шпак

економіст

БЛОГЕРИ


"Пила" і страхова медицина

Одним з "найкасовіших" фільмів жахів сучасності є серії стрічки "Пила". Хоча, дивитись це кіно можуть люди з твердою психікою - сюжет насичений химерними сценами фізіологічного насилля.

Проте, фільм має цікавий детективний сюжет і змушує замислитись над деякими філософськими і соціальними викликами сучасного життя.

Оскільки стрічка американська, то і проблеми висвітлюються близькі для мешканців Нового світу.

Особисто мене зацікавив епізод де головному герою, який все життя сплачував внески страховій компанії, відмовляють у лікуванні за формальними ознаками.

Відмовити клієнту у виплаті страховки допомагають спеціальні структурні підрозділи компанії, персонал яких навчений вишукувати найменші зачіпки у договорі для невиконання страховиком угоди.

Звичайно, фільм художній і є вимислом сценариста, але аксіом голлівудської драматургії ніхто не відміняв - глядач повинен вірити історії, а значить історія має бути максимально наближеною до правди.

Та й ми можемо пригадати про відношення українських банків до клієнтів, з їхніми колекторськими службами, договорами дрібним шрифтом, замовчуванням інформації тощо.

За договорами сучасних українських "лайкових" страхових компаній з їх "винятками" можна вилікувати хіба що нежить. Вона швидко зникне після біганини по кабінетах і судах.

Якщо американці вже "з`їли зуби" на страховій медицині і усвідомлюють її антигуманні сторони, то страшно уявити, які химерні форми вона матиме в Україні, де останнім часом почали активно проштовхувати ідею демонтажу безкоштовних медичних послуг

І це напередодні виборів, коли, здавалося б, електорат не повинен чути жодного натяку про наступ на його реальні чи віртуальні свободи.

Спочатку, скандальновідомий депутат Антон Яценко реєструє законопроект про загальнообов'язкове державне медичне страхування з непрозорими і дивними механізмами грошових внесків.

Потім на зустрічі з донецькими медиками віце-прем’єр-міністр України, міністр охорони здоров’я Раїса Богатирьова заявляє, що "гонорар лікареві - це не ганебна справа, а природне бажання людини віддячити лікареві не лише за вмілі руки".

Контрольним пострілом через декілька днів лунають слова нардепа-регіонала Василя Кисельова, що давно настав час скасувати безкоштовну медицину на конституційному рівні.

Так, розумом ми усвідомлюємо, що безкоштовна медицина в Україні - міф. Це розуміє кожен під час відвідин стоматолога чи районної поліклініки.

Але навіть формальні і нічим не підкріплені рядки Конституції підсвідомо "гріють" душу, адже вони залишаються чи не останнім бастіоном, який стоїть поперек горлянки влади (поряд з "безкоштовною" освітою і Трудовим кодексом).

У головного героя "Пили" були гроші на лікування і без страхової компанії. Але поряд з грошима у нього були принципи, які він захищав.

Українці не мають грошей, і схоже не мають принципів. Отже, матимуть страхову медицину.

Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 02 липня 2022, 20:14

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...
закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.