Юрій Шпак

Юрій Шпак

економіст

БЛОГЕРИ


Влада стурбована – українці ігнорують ПТУ

Засоби масової інформації, підсумовуючи вступну кампанію, вкотре констатували - молоді українці не бажають йти вчитися до ПТУ.

Що тільки не робили - і скорочували кількість комерційних вишів, і вступний бал підняли із 124 до 140, і держзамовлення урізали, а абітурієнти, як штурмували вищу освіту, так і штурмують.

Дійсно, на ринку праці в Україні існують системні перекоси. Щорічно країна отримує тисячі безробітних юристів та економістів. В той же час промислові підприємства страждають від нестачі робочих рук.

Навіть підвищення зарплати часто не сприяє зростанню популярності робітничої кар`єри.

От і ллється "плач Ярославни" чиновників і роботодавців, що мовляв промисловість гине, працювати нікому.

От і прем`єр-міністр Микола Азаров у минулому році заявив, що в Україні вдвічі треба скоротити кількість майбутніх спеціалістів з вищою освітою.

Спробуємо дещо інакше поглянути на проблему.

Так, якість української освіти, в тому числі і вищої, з кожним роком тільки деградує.

Викладачі вишів, як державних, так і комерційних зайняті не стільки наукою та підвищенням рівня освітніх послуг, скільки корупцією та адміністративними інтригами.

Диплом перетворився на папірець, і людей які його мають, здається хоч греблю гати.

В той же час є декілька суттєвих "але". Якого б "пенька" не прийняли у вищий учбовий заклад, він гарантовано перечитає декілька книжок, або як мінімум навчиться "завантажувати" інформацію з мережі Інтернет.

Більше того, хоче він чи ні, його світогляд та кругозір розширяться, він навчиться хоча б трошки критично мислити та оцінювати інформацію.

Тим більше, якщо освіта юридична чи економічна.

Врешті-решт, кількість людей з вищою освітою прямо впливає на розвиток держави та її майбутні перспективи. Таким людям важко промити мізки.

Чи не цього злякалась українська влада?

Звичайно, дуже зручно маніпулювати та керувати безмовними та залежними шахтарями, робітниками металургійних підприємств, селянами.

Примушувати їх "правильно" голосувати, а якщо треба вивозити потягами на потрібні мітинги. Нехай краще дивляться Петросяна вечорами, ніж обмінюються інформацією у Фейсбуці.

Промисловість без пролетаріату розвалиться? А хто сказав що нам потрібна така промисловість - енерговитратна, побудована на рабській праці та небезпечна для життя, як працівників так і мешканців промислових регіонів?

Увесь постіндустріальний цивілізований світ живе у п`ятому і готується перейти до шостого технологічного укладу, а нас закликають вчитися плавити чавунні чушки у домнах.

І не кажіть про знекровлення економіки - всім і так відомо, що більшість зароблених грошей виводяться олігархами в офшори або іде в тінь.

Безробітні економісти і юристи, дадуть собі швидше ради, ніж пролетарій, горизонт подій у житті якого не виходить за межі брудного цеху або смертельно-небезпечної шахти.

Владі не потрібні освіченні українці - їй потрібен пролетаріат, маргінальний і слухняний. Тільки такий буде терпіти "міцних господарників".

Надію дарує той факт, що українці у цьому питанні виявились не дурні і всіма правдами і неправдами штурмують вищі навчальні заклади, доводячи до сказу Міносвіти та українських олігархів.

Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 02 липня 2022, 20:54

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...
закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.