Юрій Шпак

Юрій Шпак

економіст

БЛОГЕРИ


Україну "зливають"

Коли мова заходить про перспективи української економіки та її конкурентні переваги відразу згадують про металургію, сільське господарство та транзитний потенціал.

Хтось ще додає про талановитих програмістів та машинобудування. Але зупинимось на згаданих вище трьох базових напрямках.

Якщо вірити останнім новинам з економічних фронтів, то відбуваються не дуже приємні речі.

В царині металургії ціни на основні експортні позиції України стабільно падають і можуть навіть перевершити кризові показники 2008 року. Китай українську сталь майже не купує, навіть більше - побудував собі власні металургійні потужності і тіснить українську продукцію на зовнішніх ринках.

Якщо ми пригадаємо архаїчність та зношеність українських підприємств та їх енерговитратність, то стане зрозуміло - про металургійний локомотив вітчизняної економіки варто забути на довгі часи. Деякі песимісти кажуть, що назавжди.

Сталеві барони України, самі загнали себе у пастку. Модернізація постійно відкладалась на кращі часи, а звільняти працівників (базовий електорат) під час перманентних виборів ніхто не хотів.

Ще одна сировинна гордість України - сільське господарство, хоча і демонструє рекордні показники, незважаючи на зусилля уряду, не гарантує довгострокового успіху.

Держава систематично блокує зерно експортерів, щороку змінюючи правила гри, а виробники овочевої продукції вважають, що дешевше буде взагалі залишити врожай на полях.

Додамо до цього чисельні урядові афери на зерновому ринку і зрозуміємо - аграрна галузь України, на тлі невирішеного земельного питання, прямує у безодню слідом за металургією.

Про транзитний потенціал України промовисто свідчать пусті термінали Бориспільського аеропорту, а сайт Держкомстату демонструє стабільне зниження транзитних перевезень вантажів Україною.

Знаєте що це все нагадує? Україну банально "зливають". Всім відомий класичний підхід до приватизації українських підприємств - спочатку доводимо до банкрутства, потім за безцінь скуповуємо.

Тільки у нашому випадку все відбувається безпосередньо з державою. Все робиться руками українських олігархів, але остаточними власниками активу "Україна" будуть не вони. Це ж не шапки "тирити".

Якщо уважно придивитись за подіями в кожній з вищенаведених галузей, стане зрозуміло хто планує стати справжнім господарем держави незабаром.

Для контрольного пострілу, залишилось вивести Україну зі складу СОТ, та пересваритись з міжнародною спільнотою після виборів. Клієнт дозрів?

Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 02 липня 2020, 14:31

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...
закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.