Юрій Шпак

Юрій Шпак

економіст

БЛОГЕРИ


Гон "алєнєй"

Хто такі "алєні" і куди вони так прудко біжать?

На сленгу поціновувачів мережевих комп’ютерних ігор це недалекі та необтяжені інтелектом гравці, які не стільки грають, скільки заважають грати іншим. Їхня головна риса принципове небажання вивчати правила та нюанси гри.

Однак ми поговоримо про інших "алєнєй" - валютних. Так професійні валютні спекулянти називають пересічних громадян, які з витріщеними очами бігають між валютними кіосками, "зливаючи" кровно зароблені трудові долари. Вони теж не бажають вчитися.

До слова, бігати їм доводиться останнім часом дуже багато, оскільки головний "алєнєвод" України пан Арбузов дуже майстерно навчився водити їх за ніс.

Прогнози неминучого апокаліпсису гривні, що лунають вже більше року, змусили українських громадян, і не тільки їх, але й юросіб, запасатися валютою.

Передвиборчий стрибок гривні восени змусив "алєнєй" вигрібати останню гривню і купляти долар за грабіжницькими розцінками.

Це не дуже сподобалось банкірам з Інститутської (валюта їм самим потрібна, адже резервний фонд не гумовий) і перед виборами у суспільство була кинута ідея податку на продаж валюти. Тут "алєнєй" уже неможливо було зупинити – зелена річка "баксів" потекла назад у банки.

Далі НБУ театрально розіграв із себе головного рятівника національної валюти вирівняв ситуацію і навіть більше - обвалив долар до психологічної позначки 8 гривні і навіть менше. "Алєні" злякались мабуть ще дужче, і понесли останні зелені папірці.

Ситуація розгортається стрімко. Вже на час написання цих рядків, "алєнєй" вже трохи "віджали" назад до 8,07 гривні за долар.

Що буде далі? - сакраментальне питання читача. Спробуємо дати прогноз. Поколивавшись ще трохи, гривня впаде умовно до 9-10 гривень, "алєні" побіжать знову купляти дорогі серцю "бакси", і тут бац - гривня відкотиться назад до 8,4 -8,6 гривні за долар, як і передбачено в бюджеті на 2013 рік.

НБУ всім дякує, "алєні" можуть бути вільними. До наступного разу, коли знову обростуть хутром.

Жодних макроекономічних показників для зміцнення поточного курсу гривні нема і не буде. Вона приречена на знецінення і здавати валюту сьогодні може тільки справжній "алєнь". Сподіваюсь, що серед читачів "РЕ" такі відсутні.

Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 02 липня 2022, 20:35

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...
закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.