Юрій Шпак

Юрій Шпак

економіст

БЛОГЕРИ


Спортивне "покращення"

Скільки було вкрадено державних коштів під час підготовки до "Євро-2012" достеменно не знає ніхто. Європейський чемпіонат з футболу починався для українців, як свято, але закінчився як прокляття, чорна корупційна діра.

Навіть у Державний бюджет 2013 року наші можновладці примудрились спритно вписати 1 мільярд гривень на "Євро-2012".

Звістка про те, що наша влада збирається приймати участь у конкурсі на проведення Олімпійських ігор 2022 року, та у наступному футбольному ЄВРО, може сприйматися лише як відверте знущання.

На нас ще, до речі, чекає "Євробаскет" 2015 року. Він буде проходити в Україні і на нього вже закладено у бюджеті 200 мільйонів гривень.

На перший погляд, влада дуже полюбляє спорт і сприяє його розвитку в Україні. А як у такому випадку сприймати закриття з січня трансляції спортивних програм на чотирьох каналах -"Факти-Спорт" (ICTV), "Вікна-Спорт" (СТБ) , "Проспорт" ("2+2"), "Спорт у подробицях" на "Інтері"?

Чим буде заповнено звільнений ефірний час – черговими тупими гумористичними шоу чи звітам про "покращення"? Втім, формат один і той самий.

Ще один урядовий "покращував", Дмитро Табачник, в контексті розвитку фізичної культури, з 2013 року ввів у школах урок плавання.

Де будуть плавати маленькі українці наразі не уточнюються - або у шкільних туалетах, у багатьох з яких гурток плавання відкривай хоч зараз, або у власних знаннях, які постійно і наполегливо реформує міністр освіти.

У 2014 році мі станемо свідками Зимової Олімпіади у Сочі. В Росії на це свято спорту вже витрачено 36 мільярдів доларів, а всього планують вкласти під 50 мільярдів. У наших "покращувачів" таких можливостей на щастя нема.

На що розраховуватиме Україна у медальному заліку сказати важко, єдина надія на жіночу збірну з біатлону. Спортивну інфраструктуру зимових видів спорту, як і літніх, в Україні майже всю зруйновано.

І тут мене охоплюють парадоксальні відчуття – з одного боку бажаєш нашій збірні перемоги, а з іншого боїшся, що ця перемога перетвориться на чергове прикриття бездіяльності і корупції наших можновладців.

Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 02 липня 2022, 19:35

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...
закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.