Юрій Шпак

Юрій Шпак

економіст

БЛОГЕРИ


Хто стане "найбагатшою" людиною України

Писати економічні прогнози справа невдячна. Ні глибока теорія, ні тривалий практичний досвід не дають сьогодні у цій справі переваг.

А все тому, що базові принципи ринкової економіки ігноруються не тільки Україною, але й усім світом починаючи з США з її астрономічними емісіями та порятунком збанкрутілих банкірів.

От, наприклад, вже всім набридле питання гривні. Скільки було опусів з прогнозами її стрімкого падіння, скільки нервових очікувань цієї події, але курс стоїть немов вкопаний, навіть не поворухнеться.

І не турбують національну валюту ні падіння ВВП, ні скорочення експорту, ні зростання зовнішнього боргу, ні випаровування золотовалютних запасів. Все це пусте.

Не якась там "невидима рука ринку" керує гривнею, а твердий кулак Ігоря Соркіна (чи все ж таки Сергія Арбузова?) тримає її за горлянку так, що навіть генетично перелякані вкладники несуть останню сорочку в тенета банківської системи, спокусившись вогниками депозитних відсотків.

Їм бідолашним не цікаво, що більша частка їх грошей перетворюється у паперові державні боргові зобов`язання, а не спрямовуються на кредитування живих підприємств.

Коли настане мить істини, і депозитні папірці перетворяться у попіл, у Держави вже буде так званий "Санаційний банк" (двічі відповідний законопроект не знаходив підтримки у депутатів, але "ще не вечір"), куди переведуть усю заборгованість наївних громадян.

Саме з цим банком матимуть справу сотий раз обдурені українці, а не з Фондом гарантування вкладів, як здається фінансовим романтикам.

Методи управління українською економікою, і зокрема курсом ї національної валюти, нагадують планово адміністративну модель СРСР, з її твердим курсом 60 копійок за американський долар. Але не будемо такими порівняннями ображати економіку країни, за рахунок ресурсу якої ми ще досі живемо.

Наша економіка швидше не планово-адміністративна, а планово-грабіжницька.

Біблія стверджує, що знання породжує скорботу. У нашому випадку, чим більше ми вивчаємо економіку України, ти менше ми розуміємо і менше здатні будь що спрогнозувати.

І якщо вас, як людину трохи обізнану в економічних реаліях спитають , що ж робити із заощадженнями і яка доля чекає на гривню, скажіть, що незабаром почнеться новий сезон "Битви екстрасенсів", де їм все пояснять краще.

А якщо серйозно, то гривня рано чи пізно девальвує. Але це буде не економічно об`єктивна девальвація про яку нам потім розкажуть. Це буде суто адміністративне рішення.

Просто одного сонячного ранку, хтось підніме слухавку урядового зв`язку і віддасть команду. Цей "хтось" і стане наступного дня найбагатшою людиною країни.

P.S. До речі, Ігор Соркін не увійшов до ТОП 100 самих впливових українців за версією "Кореспондента". Дивина та й годі.

Коментарі

Додати коментар


Миша Кухар

good

ГОЛОВНЕ на 02 липня 2022, 20:02

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...
закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.