
Едуард Бразас
Директор відділу агентських послуг АН "Сітікон"
Юрій Шпак
економіст
Едуард Бразас
Директор відділу агентських послуг АН "Сітікон"
Олександр Моісеєнко
журналіст
Дмитро Марунич
"Реальна економіка", редактор
Олександр Разуваєв
аналітик
Павло Харламов
журналіст
Олексій Молдован
економіст
Юрій Віннічук
журналіст
"неРеальна економіка"
Андрій Шевчук
Міжнародний оглядач
Максим Кухар
журналіст
Максим Сєроус
автор блога "Євродолар"
Дмитро Джангіров
міжнародний оглядач
Павло Ілляшенко
стратег інвестиційної компанії
Юрій Глухов
економіст
Роман Корнилюк
кандидат економічних наук
Сергій Чигир
журналіст
Павло Кухта
економіст
Валентин Землянський
незалежний експерт
Олександр Спасиченко
керуючий активами
Дмитро Дєнков
журналіст
Євген Шпитко
журналіст
Спростування
Правительство Украины располагает на валютном счете почти $1,9 млрд
Улюкаев назвал $40 за баррель нефти реалистичной ценой
Ряд депутатов предлагает ввести санкции против "Роснефти"
Число иностранных туристов достигло рекордных 1,2 млрд в 2015 году
ДТЭК возобновил прием угля шахт Львовско-Волынского бассейна
ЕС вводит универсальную профессиональную карту
"Укргазвыдобування" в 2015г снизило добычу газа на 3,9%
Чистый отток капитала из России в 2015 году составил $56,9 млрд.
Олланд ввел чрезвычайное экономическое положение во Франции
Писати економічні прогнози справа невдячна. Ні глибока теорія, ні тривалий практичний досвід не дають сьогодні у цій справі переваг.
А все тому, що базові принципи ринкової економіки ігноруються не тільки Україною, але й усім світом починаючи з США з її астрономічними емісіями та порятунком збанкрутілих банкірів.
От, наприклад, вже всім набридле питання гривні. Скільки було опусів з прогнозами її стрімкого падіння, скільки нервових очікувань цієї події, але курс стоїть немов вкопаний, навіть не поворухнеться.
І не турбують національну валюту ні падіння ВВП, ні скорочення експорту, ні зростання зовнішнього боргу, ні випаровування золотовалютних запасів. Все це пусте.
Не якась там "невидима рука ринку" керує гривнею, а твердий кулак Ігоря Соркіна (чи все ж таки Сергія Арбузова?) тримає її за горлянку так, що навіть генетично перелякані вкладники несуть останню сорочку в тенета банківської системи, спокусившись вогниками депозитних відсотків.
Їм бідолашним не цікаво, що більша частка їх грошей перетворюється у паперові державні боргові зобов`язання, а не спрямовуються на кредитування живих підприємств.
Коли настане мить істини, і депозитні папірці перетворяться у попіл, у Держави вже буде так званий "Санаційний банк" (двічі відповідний законопроект не знаходив підтримки у депутатів, але "ще не вечір"), куди переведуть усю заборгованість наївних громадян.
Саме з цим банком матимуть справу сотий раз обдурені українці, а не з Фондом гарантування вкладів, як здається фінансовим романтикам.
Методи управління українською економікою, і зокрема курсом ї національної валюти, нагадують планово адміністративну модель СРСР, з її твердим курсом 60 копійок за американський долар. Але не будемо такими порівняннями ображати економіку країни, за рахунок ресурсу якої ми ще досі живемо.
Наша економіка швидше не планово-адміністративна, а планово-грабіжницька.
Біблія стверджує, що знання породжує скорботу. У нашому випадку, чим більше ми вивчаємо економіку України, ти менше ми розуміємо і менше здатні будь що спрогнозувати.
І якщо вас, як людину трохи обізнану в економічних реаліях спитають , що ж робити із заощадженнями і яка доля чекає на гривню, скажіть, що незабаром почнеться новий сезон "Битви екстрасенсів", де їм все пояснять краще.
А якщо серйозно, то гривня рано чи пізно девальвує. Але це буде не економічно об`єктивна девальвація про яку нам потім розкажуть. Це буде суто адміністративне рішення.
Просто одного сонячного ранку, хтось підніме слухавку урядового зв`язку і віддасть команду. Цей "хтось" і стане наступного дня найбагатшою людиною країни.
P.S. До речі, Ігор Соркін не увійшов до ТОП 100 самих впливових українців за версією "Кореспондента". Дивина та й годі.
Миша Кухар
good