Юрій Шпак

Юрій Шпак

економіст

БЛОГЕРИ


Партіям - хліб, народу видовищ

Українців уже не здивуєш масштабами корупції у державі. І що саме головне, крадуть представники майже всіх політичних сил. І роблять вони це спільно, на взаємовигідних умовах.

В редакцію "Реальної економіки потрапив звіт Держфінінспекціі щодо результатів контрольних заходів з питань діяльності Аграрного фонду. Нас найбільше зацікавили обородки із зерном, з яких чітко видно, як представники різних політичних сил співпрацюють заради власної корупційної вигоди.

Преамбула історії така. У 2009 році На збереження ТОВ "КХП "Тальне" у Черкаській області Аграрний фонд передав 2818,8 тон пшениці 3,4 класів врожаю 2007-2008 років державного інтервенційного фонду вартістю 3,1 мільйонів гривень.

Отже, історія починається з підприємства, яке контролюють донецькі бізнесмени. Директор - Коротков О.Г. депутат облради, член Партії Регіонів.

У таких діях АФ нічого кримінального немає, адже зберігати державне зерно нікому не забороняється.

Але наступним кроком Аграрний фонд реалізує зерно ПАТ "ВО Стальканат-Сілур". А це вже скандально відоме на всю Україну одеське підприємство, не пов’язане з АПК. Останнім часом воно відомо завдяки чисельним перевіркам, рейдерським атакам та непрозорій приватизації.

Проти декількох посадовців ПАТ "ВО"Стальканат-Силур" уже порушені кримінальні справи. Виявляється, що акціонери підприємства пов`язані з партією "Удар".

На думку лідера облорганізації "Удару" Сергія Рахубенка, "заховавши за грати лідерів опозиції, влада перейшла на рівень регіональних лідерів". Рейдерські атаки на підприємства, очолювані людьми, які не згодні з нинішніми властями - тому підтвердження.

Отже, в історії із зерном Аграрного фонду на сцені з`явились пунктири, що ведуть до опозиційної партії Кличка "Удар".

Далі у звіті Держфінінспекціі зазначається, що у липні 2010 року ПАТ "ВО "Стальканат-Сілур" через низку посередників (ТОВ "Оіл-Рівер", ТОВ "Дельта-Технолоджис") те саме зерно, але вже як зерно 2-го класу та вартістю 4,2 мільйонів гривень було реалізовано Аграрному фонду.

Таким чином, використовуючи Аграрний фонд комерційні структури змогли отримати "додатковий заробіток" на суму 1,1 мільйона гривень.

В свою чергу посередник ТОВ "Оіл Рівер" вже встигла засвітитися у інших корупційних епізодах діяльності Аграрного фонду.

Проти колишнього генерального директора Аграрного Фонду України Олександра Маренця Генеральна прокуратура порушила кримінальну справу, звинувачуючи у завданні збитків державі на 346,8 мільйонів гривень.

Маренець "будучи посадовою особою Аграрного фонду, витратив кошти Фонду на придбання цукру і підписав акти прийому-передачі про закупівлю у ТОВ "Оіл Рівер" об'єктів державного цінового регулювання (цукру), чим завдав збитків на суму 346,9 мільйонів гривень.

Олександр Маренець також народився у Донецьку та був призначений на посаду голови Аграрного фонду 17 травня 2010 року і був звільнений за власним бажанням заявою 4 квітня 2011 року.

А хто ж директор ТОВ "Оіл Рівер"? Журналістське розслідування видання "Лівий берег" веде до громадянина Олександра Козирєва, якого пов`язують з Юрієм Іванющенко. Отже, на сцені знову Партія Регіонів.

Олександр Козирєв є засновником ТОВ "Каламар", яке увійшло у 2010 році у склад засновників ТОВ "Хліб України" і стало власником 51 % статутного фонду ТОВ "Хлібінвестбуду".

Всі ці фірми є ключовими гравцями на ринку зерна України, а директором ТОВ "Хлібінвестбуд" тоді був Роберт Бровді, який також очолював осередок Фронту Змін в Закарпатті. Хоча варто відзначити, що керівник Арсеній Яценюк вже декілька раз заявляв про розрив з Бровді.

А у травні 2012 року Бровді покинув посаду керівника ТОВ "Хлібінвестбуд".

Що стосується ТОВ "Дельта Технолоджіс" то це схоже фірма-прокладка, була спеціально створена під зернову оборудку, оскільки час її реєстрації 12.07.2010 співпадає з часом проведення афери.

Як бачимо, економічні інтереси українського політикуму в багатьох питаннях безконфліктні і обопільно вигідні. В двох абзацах кримінальної хроніки Держфінінспекції переплелись інтереси трьох "непримиренних" політичних сил.

А для електорату можна і бійку за мову в телевізорі показати.

Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 24 травня 2019, 14:09

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...
закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.