Дмитро Дєнков

Дмитро Дєнков

журналіст інтернет-видання "Реальна економіка"

БЛОГЕРИ


"Мертві" не пітніють

Українці - нація оптимістів. Вкотре в цьому переконуюся…

Нещодавно британська компанія Vanson Bourne на замовлення Microsoft провела дослідження на тему: "Очікування бізнесу на найближчі 12-18 місяців?"

В опитуванні взяли участь 2,1 тисячі власників компаній зі штатом до 250 чоловік в 21 європейській країні, в тому числі і в Україні.

Так от, дослідження виявило, що очікування українського бізнесу - одні з найбільш життєствердних у всій Європі. Виходячи з відповідей респондентів з України виникає думка, що у наших бізнесменів оптимізм просто в крові.

Зокрема, п'ята частина опитаних в Україні визнала, що збирається виживати в 2012 році. І приблизно стільки ж підприємців планують розширювати бізнес і брати людей на роботу.

На питання "Як би ви коротко охарактеризували очікування бізнесу на найближчі 12-18 місяців?" 37% респондентів відповіли, що збираються зберегти "статус-кво".

При цьому 44% сподіваються на більший успіх в 2012 році, ніж в 2010-2011 роки. 18% дрібних бізнесменів відповіли, що будуть щасливі вижити. Стільки ж підприємців будуть розширювати свій портфель послуг, інвестувати в розвиток технологій та інфраструктури.

Серед причин, які заважають українському дрібному бізнесу розвиватися, респонденти назвали економічну невизначеність - 59%, брак коштів - 35%, відсутність ясності в державній політиці - 34%.

Нагадаю, відповіді українського бізнесу виявилися найбільш оптимістичними в Європі. Складається враження, що британці опитували тих бізнесменів, які сидять в Кабміні, Раді або на Банковій...

Якщо ні, то ця ситуація чимось нагадує старий єврейський анекдот: "Рабинович, как ваше здоровье? - Не дождетесь!".

Зрештою, я не сумніваюся, що в Україні достатньо успішних підприємців. Здатність рухатися в цементі і виняткові можливості адаптації уже в крові у малого і середнього бізнесу.

Вони справно платять хабарі, і вміло "ідентифікують" потрібних і корисних чиновників, а потім скаржаться на систему. І це, схоже, їх забавляє не менше тих самих бюрократів, які без тієї самої системи могли би стати в один ряд з будь-яким вчителем або вихователем у дитячому садку. Принаймні, за доходами.

Але не в тім річ. Якщо говорити про результати дослідження: не думаю, що бізнесу варто думати про "нові горизонти" і успіхи. Так, справжнім свідченням успіху будь-якого підприємця є визнання йог досягнень рейдерами, в тому числі і тими, які сидять у чиновницьких кріслах.

Тобто, так звані "маски-шоу" на підприємствах в Україні - це такий собі індикатор успіху бізнесу. І в 2011 році таких "визнань" було чимало.

Зокрема, підприємства "бютівського" Костянтина Жеваго - "АвтоКрАЗ", "Росава", "Фінанси та кредит" піддавалися перевіркам. Ще: "Нібулон", "Епіцентр", "Фокстрот", "ПростоПрінт". І одна з останніх тем - одеський "Стальканат".

Більшість з власників цих компаній залишилися у своїх "дітищах". Якою ціною? Знають тільки вони.

Зрештою, напевно, такі випадки трапляються всюди в Європі, а в Україні найменше… Інакше, як можна пояснити надмірний оптимізм українського бізнесу?

Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 26 вересня 2020, 17:42

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...
закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.