Дмитро Дєнков

Дмитро Дєнков

журналіст інтернет-видання "Реальна економіка"

БЛОГЕРИ


Що курять в Кабінеті міністрів?

Україна націлилися на нові антирекорди. І допоможуть їй в цьому європейці, а точніше, європейські уболівальники і туристи, кількість яких на "Євро-2012" в Україні, скоріше за все, буде мізерною.

ЗМІ уже багато писали про недоречність і дорожнечу турніру для України.

Як зазначає, наприклад ВВС, підготовка до Чемпіонату України і Польщі буде коштувати в 40 разів більше, ніж "Євро-2008", проведений спільно Австрією та Швейцарією, і в 7-8 разів разів більше, ніж "Євро-2004", який відбувся в Португалії.

Суттєва різниця, чи неправда? Ніхто навіть не мріє про те, що кошти, витрачені на підготовку до турніру, можуть окупитися.

Нагадаємо, за приблизними оцінками різних експертів на підготовку до чемпіонату Європи-2012 за 5 років як "помаранчеві", так і "сині" спільно витратили понад 120 мільярдів гривень! Фантастична сума, чи неправда?

Хоча у представників влади якісь там свої розрахунки. Вони запевняють, що, мовляв, витрачено було набагато менше. От тільки показання у них щось досить сильно розбігаються. Так, "регіонал" Олександр Зац, який очолює підкомітет Верховної ради з питань підготовки та проведення чемпіонату Європи 2012 в Україні, каже, що загальні витрати становлять 100 мільярдів гривень. З них 80 мільярдів гривень – державних коштів.

Водночас, президент Віктор Янукович наголошує на тому, що підготовка обійшлася країні в 35 мільярдів гривень. А віце-прем'єр – Міністр інфраструктури Борис Колесніков недавно заявив, що прямі витрати (такими чиновник вважає лише витрати на будівництво стадіонів) становили трохи більше 700 мільйонів доларів, або 5,6 мільярда гривень.

Усі вище перераховані особи наголошують на побудованій інфраструктурі. Мовляв, стадіони, аеропорти і дороги – наші дивіденди.

Але, як уже відзначали мої колеги, мізерна кількість доріг, якими скористається невелика чисельність українців або стадіони, які будуть після турніру уже не так потрібні, досить сумнівні аргументи. У цей же ряд можна зарахувати і готелі, яких звільнили від податків, щоб вони у підсумку відлякували іноземних туристів цінами, завищеними вдесятеро.

Хіба що добротні аеропорти - це те, що Україні, насправді, необхідно. Напевно, для того, щоб комфортно можна було "звалити" з цієї країни.

Зрештою, коли у вас немає квартири, купувати авто не зовсім доречно. Тож багатьом сьогодні потрібен не "хліб і видовища", а лише перше з них. І того на всіх зараз не вистачає.

Втім, найбільше розчулили підрахунки чиновників щодо доходів від туристів і вболівальників, яких начебто буде до 1 мільйона в Україні.

Так, пан Колесніков зовсім недавно називав цифру "від 600 тисяч до 1 мільйона". Причому в Національному агентстві з підготовки до Євро-2012" раніше припускали, що в Україну приїде близько 5 мільйонів уболівальників. Хіба це не смішно?

Футбольний чемпіонат "Євро-2008", який проходив в Австрії і Швейцарії відвідало 1,1 мільйона уболівальників, і з них лише 450 тисяч приїхали з-за кордону.

"Євро-2004" в Португалії відвідало трохи більше глядачів у зв'язку з більш великою місткістю стадіонів 1,165 мільйона. З них близько 600 тисяч приїхало з інших країн. На "Євро-2000" в Бельгії і Нідерландах приїхало ще менше – 400 тисяч іноземних уболівальників із 1,126 мільйона.

Чому в Україну - одну з країн, яка приймає "Євро-2012" - приїде більше? Хіба у нас дешеві готелі? Хіба Україна відома своїми туристичними потенціалами? Хіба імідж нашої країни покращується завдяки гучним політичним скандалам і переслідуванням попередньої влади?

Схоже, єдиний варіант для залучення туристів – це ставка на "екстрім-тури".

Тож, якщо "Євро-2012" в Україні відвідає 300 тисяч вболівальників, то це чиновники можуть уже собі записати в актив. Будемо справедливими - розраховувати на більше їм все-таки не варто.

Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 28 вересня 2020, 20:54

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...
закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.