Дмитро Дєнков

Дмитро Дєнков

журналіст інтернет-видання "Реальна економіка"

БЛОГЕРИ


Як донецька міліція заробляє собі квитки на матчі "Євро-2012"

Чомусь, коли бачиш як представники правоохоронних органів дбайливо і добросовісно ставляться до своє роботи, одразу розумієш, що ти або не в Україні, або тебе підводить зір.

Важко сказати, чому я чи мої друзі (або 90% населення) так не довіряємо вітчизняній правоохоронній системі, а іноземні путівники описують українських міліціонерів як бандитів у погонах, які вимагають від туристів хабарі.

Хіба важко? Усі, насправді, знають. І я не скажу нічого нового, а тільки нагадаю усім нам декілька речей, через які ми ще десятиліття, а може і століття, не зможемо повірити у "чесного мєнта".

Ми не покладаємося на міліцію тому що:

по-перше, вони забивають до смерті студентів;

по-друге, вони вбивають журналістів, виконуючи накази "невідомих" вищих чиновників;

по-третє, регулярно беруть хабарі за те, щоб допомогти вам, а в більшості випадків – щоб не допомагати і закрити очі на явні злочини;

по-четверте, виступають інструментом тиску особисто на вас чи на ваш бізнес.

Очевидні речі. Так? Якби вони були такими очевидними для іноземних уболівальників, тож вони, ймовірно, не дивувалися б надмірній кількості "міліціянтів" біля стадіонів, в метро, в парках, у фан-зонах, та не робили би фото на фоні скупчень правоохоронців.

Тож, напевно, і немає нічого дивного в тому, що я не вірю у сумлінність міліції, коли дізнаюся про гіперактивність донецьких представників МВС, які розгорнули справжню кампанію у виловлюванні спекулянтів - торговців квитками на матчі "Євро-2012"… в соціальних мережах.

Про таких мені розповіли спекулянти. І з цими "ловцями" спекулянтів мені вдалося особисто спілкуватися в соціальних мережах, представляючись продавцем квитків.

Зрештою, діють вони не надто вишукано: пропонують купити велику партію квитків, не торгуючись, і не питаючи навіть який сектор і ряд вказані у квитках. І зовсім не переймаються, звідки ці квитки, і чи не підробка це. Проте, передати квитки просять із рук в руки, і обов'язково в Донецьку.

Спекулянти, зазвичай, купуються на більш високу ціну, ніж на ринку. І з радістю готові навіть проїхати більше 700 кілометрів, щоб продати свої квитки з високою маржею. Це, ймовірно, настільки "затуманює" розум продавцям, що вони навіть не помічають, як у покупців на сторінках в мережах спливають фото в у формі МВС і друзі, які закінчили місцевий Донецький юридичний інститут МВС.

Тож приходять вони до тями лише, коли опиняються в райвідділку, де їм погрожують складанням адміністративного протоколу та передачею справи до суду. Я уже писав у своєму попередньому блозі з посиланням на юристів, довести протиправність дій осіб, які перепродають квитки, дуже важко.

Проте, справа у тім, що квитки до розгляду суду можуть бути конфісковані, а суд може відбутися і після матчу. І в такому випадку раціональний розум спекулянта підказує йому, що треба домовитися з міліціонерами, щоб не зазнати суцільних втрат.

І якщо навіть грошей немає, доблесні міліціонери готові взяти хабар товаром, тобто квитками.

І це не плід моєї уяви. Це висновки, які автор блогу зробив після спілкування із спекулянтами в мережі, які розсилали своїм колегам повідомлення із змістом "Обережно, міліція!". У кожного з них своя історія. І кожний з них зазнав втрат у "квитковому" еквіваленті.

Водночас, в день матчу ¼ фіналу "Іспанія-Франція" під касами "Донбас-Арени" від спекулянтів миготіло в очах. І міліція, яка знаходилася поряд, спокійно за цим спостерігала. Подібне відбувалося і на інших українських стадіонах.

Тому досить важко зрозуміти, чому ж МВС шукає спекулянтів тільки в соціальних мережах, і зустрічається з ними вибірково. До того ж, чомусь в Донецьку до таких оперативних дій вдаються лише наймолодші представники Київського райвідділу міліції в Донецьку, які тільки недавно закінчили місцеві ВИШі.

"Реальна економіка" надіслала запити і у Міністерство внутрішніх справ, і в Головне управління МВС в Донецькій області. Утім, ніхто не відповів, наскільки є санкціонованими дії правоохоронців, і скільки справ було вже передано до суду, та скільки квитків було конфісковано, і скільки було передано до кас стадіонів.

У той же час, в організаційному комітеті "Євро-2012" "РЕ" обіцяли написати, чи отримували вони квитки від правоохоронних органів.

Нагадаю, що недавно цей відділок фігурував ще і у скандалі із побиттям трьох жінок, з яких хотіли тортурами вибити зізнання за не скоєний злочин.

Тож, нічого дивного, що ми не сприймаємо міліцію, Службу безпеки та будь-які силові відомства, і використовуємо найбільш вишукані образливі епітети для того, щоб позначити те, що ми про них думаємо.

Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 28 вересня 2020, 20:31

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...
закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.