Павло Кухта

Павло Кухта

трейдер, економіст, автор блога econoblog.com.ua

БЛОГЕРИ


Переваги столиць

Регіональний розвиток у різних країнах – штука досить цікава. Навіть при неглибокому огляді, вона добре характеризує рівень розвитку економік (і стан інституцій) цих країн. Саме такий огляд ми й зробимо в цьому пості – огляд співвідношення ВРП у столицях до ВВП країн в цілому.

На Швецію я б орієнтувався як на більш-менш типовий випадок серед невеликих розвинених країн з одним основним економічним центром. ВРП на душу в столиці трохи вище, ніж в інших регіонах, але не радикально.

Германія нетипова, сильна федералізація й відносно недавня приналежність половини Берліна до слаборозвиненої НДР призводить до низького випуску на душу в столиці (і, до речі, до невисоких цін на нерухомість).

Статус світового фінансового центру, мабуть, не міг не позначитися на Лондоні, з його сильним відривом від інших регіонів країни.

Ну й наша улюблена тема – посткомуністичні країни Східної Європи. Відразу видно різницю між Румунією й пострадянськими країнами, серед пострадянських же країн відносною егалітарністю виділяється Казахстан.

Щодо України та Росії – така величезна нерівномірність між різними регіонами є характерною для високоцентралізованих економік. Нажаль, від цієї радянської хвороби наші країни так і не вилікувалися. А в Україні до кризи ситуація ще й погіршувалася.

Столиці, як бачимо, тяжіють до заниманию п'ятої частини економіки. Берлин, втім, і тут вражаючим чином відрізняється. Зверніть увагу на тенденції в Україні та Росії – централізація пострадянських економік у 2000-х збільшувалася.

Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 02 липня 2022, 20:18

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...
закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.