Павло Кухта

Павло Кухта

трейдер, економіст, автор блога econoblog.com.ua

БЛОГЕРИ


Якість менеджменту в Україні та інших країнах регіону

Близько двох років тому Європейський Банк Реконструкції та Розвитку опублікував досить цікаве дослідження, присвячене якості менеджменту в країнах з перехідною економікою – тобто в постсоциалістичних країнах. Досліджувалися чотири ключові показники – операційна діяльність, моніторинг, постановка цілей та стимули – по десяти країнах: Беларусі, Болгарії, Казахстані, Литві, Німеччині (для порівняння з розвиненою країною), Польші, Румунії, Росії, Сербії, Україні та Узбекістані.

Результати цього дослідження досить цікаві.

Так, наприклад, Україна випереджає Росію за якістю менеджменту, проте нас, у свою чергу випереджає Білорусь! Цікаво, що приблизно однаково сильно відстають РФ та Казахстан – сировинні економіки. Верхня за якістю менеджменту половина країн з перехідною економікою має цей показник приблизно на одному рівні, проте він все одно значно нижче, ніж в розвиненій Німеччині.

Проте найбільш цікавою є інформація щодо результатів десяти країн в чотірьох окремих категоріях.
Здається, традиційні уявлення щодо якості менеджменту в різних країнах сформовані на основі спостережень за операційним менеджментом. Принаймі, це пояснює традиційно кращі оцінки російськиї управлінців у порівнянні за українськими та білоруськими. Та й розташування в цьому списку інших країн (за можливим виключенням Казахстану) добре укладається в такі уявлення.

Проте за якістю моніторингу Білорусь випереджає ту ж Німеччину і значно випереджає Росію. Останню випереджає й Україна, а Польща, з її гарним показником операційного менеджменту, взагалі відстає навіть від Росії.

Білорусь і Україна також дуже непогано виглядають в рейтингу постановки цілей. Перша навіть випереджає в цій категорії Німеччину.Та й всього лише п’ять країн мають тут позитивний рейтинг, причому у Литви він близький до нуля.

Нарешті, в категорії управління стимулами Україна випереджає всі інші країни з великим відривом. Цікаво, що тут Німеччина (яка перебуває в першій трійці в кожній з інших категорій) сильно відстає, займаючи восьме місце.

ЄБРР зробив читачам подарунок, скомбінувавши своє дослідження з іншим, присвяченим різним країнам світу, а не тільки постсоціалістичним. Це дозволяє оцінити якість менеджменту в нашій країні в загальносвітовому контексті. Вочевидь, ця якість доволі низька. Маємо до чого тягнутися.

Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 24 травня 2019, 14:27

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...
закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.