Євген Шпитко

Євген Шпитко

редактор інтернет-видання "Реальна економіка", журналіст

БЛОГЕРИ


Як відмивались кошти при купівлі "Вишок Бойка"

Скандальні "Вишки Бойка" останній рік – були ледь не найбільш ласою темою для українських ЗМІ.

Умовні "джерела", які мають стосунок до міністерства, або "Нафтогазу", стверджують, що чистий "відкат" з однієї "вишки" сягав 150 мільйонів доларів. Але довести ці цифри дуже важко.

Коли Юрій Бойко судився більше року тому з "Дзеркалом тижня", він обіцяв "Економічній правді" надати копію платіжки, але згодом передумав.

А цього місяця стала доступна фінансова звітність компанії, в якої були придбані вишки – Highway Investment Processing. Ми паралельно з колегами з ТВі розбиралися де ж опинилися гроші.

Насправді, компанія використовувала звичайну "Агентську схему". Її суть полягає в тому, що офшорна компанія-замовник наймає компанію, що зареєстрована в престижній європейській країні - Великобританії, для представлення її торгових інтересів.

Це додатково додає респектабельності угоді, адже у Великобританії існує вимога до публічної звітності агента.

Законодавство Великобританії також дозволяє відображати у звітності і платити податки лише з агентської комісії, якщо компанія не веде господарської діяльності в середині країни.

До речі, це звичайна практика і в Україні. Наприклад, квиткові оператори можуть через свій рахунок проводити мільйони гривень з продажів квитків, а відображати у фінансовій звітності – лише агентську комісію, як доходи. Тому часто буває, що вони офіційно отримують 100 гривень, в той час, як продають на мільйон гривень.

У нашому випадку – Highway отримала від "Чорноморнафтогазу" 400 мільйонів, з них – приблизно 250 перевела на рахунок продавця "Вишки" , а залишок – офшорній компанії. Все просто і чисто.

Доречі, назва офшорної компанії так і залишиться невідомою, адже її знають лише в Highway та банк, в якому відкрито їхній рахунок.

Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 29 листопада 2021, 8:05

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...
закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.