Інфографіка

Рейтинг успішності пострадянських економік Реальна економіка
Рейтинг успішності пострадянських економік

Ще за часів СРСР майбутні пострадянські країни були розвинені нерівномірно. ВВП на душу населення в Естонії вже тоді був в рази вище, ніж в бідному Таджикистані. Після роспаду Радянського Союзу ця тенденція тільки підсилилася: багаті стали ще багатшими, а бідні – здебільшого, ще біднішими.

Це відноситься не до всіх колишніх радянських республік. Такі країни як Азербайджан, Білорусь та Вірменія зуміли досить сильно збільшити свої подушові ВВП по ПКС (парітету купівельної спроможності).

З іншого боку, п’ять країн – Грузія, Киргизстан, Молдова, Україна та Таджикистан – на передкризовому піці 2008 року все ще не вийшли на той рівень ВВП по ПКС, який мали у 1990 році.

Це особливо незрозуміло у випадку нашої країни, адже чотири інші мали в 90-ті роки військові та міжетнічні конфлікти на своїй территорії, чого нам вдалося уникнути.

Узяті в цілому, пострадянськи країни продемонстрували невтішний результат в економічних перегонах останніх двох десятиріч. Їхня частка у світовому ВВП скоротилася на 40% - майже вдвічі.

Такі цифри однозначно свідчать про відхід нашої групи країн на другорядні ролі у світовій економіці. На перший план вийшла Східна Азія, яка й стала найважливішим незахідним регіоном світу.

Коментарі

Додати коментар


Інші:

ГОЛОВНЕ на 03 липня 2020, 1:43

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.