Інфографіка

Рейтинг економічного розвитку регіонів України

Україна є дуже неоднородною з точки зору економічного розвитку країною. Так, ВРП - валовий регіональний продукт - Києва більш ніж вдесятеро перевищує цей показник для Хмельницької, Закарпатської або Волинської областей.

Розрив по показнику на душу населення становить приблизно 4-5 разів, що аналогічно різниці між розвиненою країною та країною, що розвивається.

Цікаво, що, незважаючи на своє очевидно лідерство в більшості економічних показників, столиця виявилася дуже вразливою до економічної кризи 2008-2009 років. На відміну від Київської області, яка віявилася до неї стійкою.

Здебільшого, найбільш розвиненими є найбільш урбанізовані регіони, особливо ті, які мають великі міста-мільйонники – Київська, Дніпропетровська, Одеська, Харківська області. Саме вони є економічними лідерами нашої країни.

У той же час, найгірші результати демонструють слабко урбанізовані частини Центральної, Північної й Західної України. Високе безробіття, низький ВРП на душу населення, малий обсяг інвестицій, слабкий розвиток малого бізнесу - навіть до кризи ці регіони виявились вразливими, через спад у переказах від заробітчан.

Проте урбанізація та високий ВРП не є запорукою розвитку регіону. Регіони Сходу України, що володіють розвиненою експортно-орієнтованою промисловістю, - Донецька й Луганська області - насправді досить депресивні й у них дуже погано розвинений малий бізнес.

Коментарі

Додати коментар


Інші:

ГОЛОВНЕ на 25 січня 2021, 1:56

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.