Інфографіка

Рейтинг платоспроможності економік східної Європи

Східна Європа є регіоном, який сильно постраждав від фінансової кризи 2008 року. Саме тут знаходиться країна, яка зазнала тоді найбільших в світі втрат ВВП - Україна. Проте серйозно уражені були майже всі держави регіону.

А криза у Єврозоні, що відбувається у нас на очах, і зараз продовжує завдавати шкоди східноєвропейським економікам.

Все це не могло не відбитися на державних фінансах. Угорщина, Україна, Білорусь, прибалтійські країни - всі вони мали, а дехто має і зараз, проблеми з фінансуванням своїх бюджетів та були вимушені звертатися по допомогу до Міжнародного валютного фонду.

На жаль, на європейському континенті Україна є економічним аутсайдером. Це впливає й на її платоспроможність. Країна має досить великі дефіцити бюджету та все ще не спромоглася досягти рівня реального ВВП 2007 року.

Фінансові ринки та рейтингові агенції одностайно оцінюють українську державу як ризикового позичальника. Нарешті, історично на наших теренах держава не надто дбала про свою репутацію серед кредиторів - маємо, разом з Росією, найбільшу кількість дефолтів у післявоєнній Східній Європі. Результат - останнє місце в рейтингу платоспроможності.

А перше місце займає Естонія. Цікаво, що, навіть не дивлячись на дуже складний економічний стан, в якому опинилися країни Прибалтики після фінансової кризи 2008 року, саме один з "балтійських тигрів" зайняв перше місце у цьому рейтингу.

Естонія має найвищий кредитний рейтинг у Східній Європі. Ринки оцінюють вартість захисту від її дефолту нижче ніж вартість захисту від дефолту Франції. Вона має найнижче відношення державного боргу до ВВП. Членство в Єврозоні означає, що країна майже немає зобов’язань в іноземній валюті.

Нарешті, естонський бюджет був після кризи, в середньому, майже збалансованим. Із мінусів слід відзначити лише слабку динаміку зростання ВВП.

Коментарі

Додати коментар


Інші:

ГОЛОВНЕ на 10 серпня 2020, 1:44

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.