ОАЕ і Саудівська Аравія відкрили нафтопроводи "на зло" Ірану

Об'єднані Арабські Емірати та Саудівська Аравія відкрили нафтопроводи, які дозволять експортувати арабську нафту в обхід Ормузської протоки - найважливішого каналу транспортування нафти, який частково контролюється Іраном.

Це дозволить більш ніж удвічі збільшити обсяг нафти, що поставляється по трубопроводах в обхід протоки, пишуть "Ведомости".

Обсяг транспортування за рахунок цього можна збільшити до 6,5 мільйона барелів на день. Через Ормузьку протоку зараз транспортується щодня 17 мільйонів барелів.

Нафтопровід Abu Dhabi Crude Oil Pipeline (Adcom) проходить з Абу-Дабі в емірат Ель-Фуджайра, до Оманської затоки. Тепер нафту з Абу-Дабі танкери зможуть забирати в Оманській затоці, а не в Перській, не заходячи в Ормузську протоку.

Протока - найважливіший канал транспортування нафти. Через нього проходить третина світового морського експорту. Колишній держсекретар США Сайрус Венс називав протоку "яремною веною Заходу".

Іран у відповідь на санкції США і Євросоюзу неодноразово погрожував перекрити протоку.

У неділю перший танкер доставив нафту з Ель-Фуджайра в Пакистан, розповів Dow Jones чиновник уряду Абу-Дабі, який побажав залишитися неназваним.

Протяжність нафтопроводу - 370 км, потужність - 1,5 мільйонів барелів на день, або 65% всього експорту ОАЕ. Вартість споруди Adcom становила 3,5 мільярда доларів.

Постійно працювати нафтопровід почне в серпні, обіцяє директор Abu Dhabi Marine Operating Алі Рашид аль Джарван.

Альтернативний маршрут дозволить покупцям отримувати більше нафти завдяки супертанкерам, здатним перевозити 2 мільйони барелів нафти, сказав міністр нафтової промисловості ОАЕ Мухаммед Аль Хамлі.

Зараз з Руваіса експортується тільки 1 мільйон барелів нафти в день, сказав він. Транспортування нафти через Оманську затоку зменшить навантаження на Ормузську протоку, додав Хамлі.

Одночасно в Саудівській Аравії запустили роботу нафтопроводу довжиною 1200 км і потужністю 2 мільйони барелів на день - 25% експорту країни. І тут нафта тепер буде йти в обхід Ормузської протоки. Із Східної провінції вона буде йти в протилежний кінець країни - в Янбу, до Червоного моря, через Ер-Ріяд.

Нафтопровід був побудований ще під час ірано-іракської війни, був частиною східно-західної системи нафтопроводів. Потім був перепрофільований в газопровід, і ось тепер знову буде качати нафту.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 29 жовтня 2020, 18:56

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.