Facebook дешевшає через "віртуальний бублик"

Динаміка падіння акцій найбільшої соцмережі світу Facebook на торгах 16 липня виявилася близькою до рекордної з часу IPO, що пройшов 18 травня з ціною 38 доларів за акцію.

Про це пишуть "Ведомости".

За день акції опустилися на 8,1%, до 28,25 долара, тобто капіталізація компанії скоротилася вже на 26%.

Це сталося після того, як BBC News опублікувала розслідування, суть якого в тому, що реальна рекламна аудиторія Facebook менша, ніж показує статистика "лайків".

Частина акаунтів контролюються спамерами, пише BBC, які можуть "накручувати" статистику "мені подобається" і до того ж збивати регіональне таргетування реклами клієнтів на Facebook, тим самим знижуючи її ефективність.

Сама соцмережа визнає, що 5-6% профілів її користувачів, або понад 50 мільйонів з 900 мільйонів, підроблені.

Але BBC пішла далі, стверджуючи, що Facebook невигідно боротися зі спамерами, оскільки вона отримує гроші і за "фальшиві" симпатії користувачів.

Журналіст BBC створив на Facebook профіль компанії VirtualBagel - "Віртуальний бублик" - без реальних активів, продуктів і контенту, і замовив в соцмережі його просування.

За тиждень і 10 доларів компанія зібрала 30 00 "мені подобається", причому непропорційно велика частина їх прийшла з Малайзії, Єгипту і з Філіппін.

Залишаючи осторонь питання про те, як користувачам може подобатися неіснуючий продукт, BBC зазначає, що частина профілів користувачів була підробленою.

Так, "віртуальний бублик" сподобався якомусь Крістіано Роналдо з Каїра, з місцем роботи Real Madrid, пише видання.

"Всі наші вкладення в рекламу на Facebook майже не принесли нам конверсії в продажу, - цитує BBC неназваного менеджера однієї з найбільших компаній Великобританії.

Представники Facebook стверджують, що фальшиві аккаунти не є великою проблемою, і закликають реальних користувачів завжди скаржитися на них.

Як повідомлялося, IPO Facebook стало одним з найневдаліших серед американських компаній: акції компанії менш ніж за місяць з початку торгів обвалилися більш ніж на третину.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 26 лютого 2021, 11:28

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.