Держпідтримка Ахметова загрожує розвитку "зеленої" енергетики

Завдяки дотаціям держави та монополізації експорту корпорація "Дтек" може збільшити свій чистий прибуток на 1 мільярд гривень у 2012 році.

Однак держпідтримка компанії ставить під загрозу розвиток в Україні альтернативної енергетики, пише "Дзеркало тижня".

Так, Міністерство енергетики та вугільної промисловості оприлюднило проект оновленої Енергетичної стратегії України на період до 2030 року.

Громадська рада Державного агентства енергоефективності та енергозбереження вважає його неприйнятним, що суперечить внутрішньому законодавству та зобов'язанням України перед Енергетичним співтовариством, пише видання.

Член громадської ради Віталій Давій зазначив, що даний проект в разі затвердження може знищити українську галузь відновлюваної енергетики.

Так Україна може втратити інвесторів, які раніше цікавилися вкладеннями в альтернативну енергетику, пише видання.

"Минулого року експерти вперше включили Україну в топ-40 країн, в яких створено найбільш сприятливий клімат для інвестицій у зелену енергетику", - йдеться у публікації.

За даними видання, експерти прогнозували інвестиції на 10 мільярдів доларів, з якими можна починати прощатися в разі прийняття нової стратегії, спрямованої на підтримку ТЕС/ТЕЦ, якими володіє "Дтек".

"Кому ж вигідно відмовитися від такої суми? Якщо в країні не буде розвиватися "альтернативна енергетика" - це звільнить держбюджет від "зеленого тарифу", і кошти будуть спрямовані на дотації компаніям-постачальникам інших видів палива. В Україні це вугілля", - відзначає видання.

Як відомо, "Дтек" входить у групу СКМ Ріната Ахметова.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 05 грудня 2020, 8:22

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.