СКМ Ахметова впоралася з наслідками кризи

Найбільша приватна фінансово-промислова група України СКМ Ріната Ахметова вийшла на докризові показники роботи.

Про це свідчать результати аудиту групи СКМ за 2011 рік, проведеного компанією PwC, пише "Комерсант-Україна".

Так, консолідований валовий дохід групи за міжнародними стандартами фінансової звітності зріс на 34,4%, до 19,54 мільярда доларів, а чистий прибуток - у 2,6 разу, до 2,26 мільярда доларів.

СКМ вперше вдалося перевершити докризові показники роботи 2008 року, коли валовий дохід групи становив 15.98 мільярда доларів, чистий прибуток - 2,19 мільярда доларів.

"Хороші результати 2011 року пов'язані не тільки зі сприятливою ринковою кон'юнктурою на ключових для нас металургійному та енергетичному ринках і триваючим процесом консолідації нових бізнесів в рамках "Метінвесту" і "Дтек", - відзначив гендиректор СКМ Олег Попов.

За його словами, у 2011 році компанія отримала серйозну віддачу від багатомільйонних інвестицій в органічний розвиток бізнесу.

"Більшу частину отриманого прибутку - не менше 2 мільярдів доларів ми маємо намір реінвестувати", - поінформував Попов.

Більше половини виручки СКМ за 2011 рік - близько 10 мільярдів доларів - принесли продажі українських товарів на експорт.

Однак у 2012 році експортні ціни на метал, залізну руду і вугілля у світі не настільки привабливі, як в минулому, пише видання.

За прогнозами аналітика ІК Dragon Capital Сергія Гайди, у 2012 році на тлі побоювань уповільнення темпів зростання світової економіки середні ціни на метал можуть впасти на 10-15%, залізна руда і коксівне вугілля подешевшають до 10%.

Керуючий директор компанії SP Advisors Нік Піацца вважає, що СКМ постарається компенсувати негативну тенденцію в гірничо-металургійному комплексі за рахунок активного розвитку "Дтек" і нових напрямків бізнесу.

У 2012 році ДТЕК придбав три вугільних підприємства в Росії, в Україні - шахту "Білозерська" а також отримав контроль над найбільшою енергопостачальною компанією країни "Дніпрообленерго" енергогенеруючою "Дніпроенерго" і компаніями "Західенерго" і "Крименерго".

Крім того, у 2011 році СКМ створила два нових для групи бізнеси: компанію "Портінвест" і сільськогосподарський холдинг HarvEast, віддачу від яких очікується отримати вже у 2012 році.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 03 грудня 2020, 9:18

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.