Балога, попри обіцянки, закупив добрива не в ОПЗ, а у ангуільського офшору

Міністерство надзвичайних ситуацій України 10 липня уклало угоди з компанією "РБС (Європа) лтд" - Лондон - на постачання в Кубу мінерального добрива карбаміду і поліетиленових мішків на суму 7,75 мільйона доларів.

Про це повідомляється у "Віснику державних закупівель", пишуть "Наші гроші".

Так, 15,7 тисячі тонн карбаміду на умовах CFR - порт Гавана - коштуватимуть 7,44 мільйона доларів - 474 доларів за тонну. Ще 304 тисячі доларів коштуватимуть 320 тисяч пакувальних мішків - 0,95 долара за мішок.

Карбамід придбано для постачання Кубі у якості гуманітарної допомоги на виконання указу президента Віктора Януковича від 23 лютого 2012 року.

Український президент в жовтні 2011 року побував з візитом на Кубі, під час якого пообіцяв Фіделю Кастро надання допомоги.

В березні голова МНС Віктор Балога повідомив, що уряд виділив 79 мільйонів гривень на придбання 20 тисяч тонн карбаміду для Куби.

Балога заявляв, що добриво буде придбано у державного ПАТ "Одеський припортовий завод" і на судні буде доставлено на Кубу.

Однак через чотири місяці виявилось, що карбамід придбано в меншій кількості і на меншу суму, і не у державного заводу, а у лондонської компанії.

"РБС (Європа) лтд" заснована в квітні 2011 року зі статутним капіталом 100 фунтів стерлінгів.

Її засновником є офшорна компанія Alpha capital management Ltd. з британського офшору Ангуіла - Ангілья - на Антільських островах.

Закупівля проведена за неконкурентною процедурою "в одного учасника". МНС пояснює це стислими строками для надання гуманітарної допомоги. Також відомство Балоги пояснює зменшення обсягу гуманітарної допомоги майже на чверть ціновими стрибками на світових ринках.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 18 квітня 2021, 2:27

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.