Конфлікт акціонерів завадив зміні керівництва біржі

Засідання наглядової ради фондової біржі ПФТС було зірвано.

Про це пише "Комерсант-Україна".

"Засідання не відбулося через неявку голови і всіх членів наглядової ради, що було викликано позицією мажоритарного акціонера біржі в особі голови ради Олександра Потьомкіна", - поінформував глава правління ПФТС Олександр Скляров.

За його словами, Потьомкін за день до проведення засідання повідомив українських членів ради про необхідність його скасування та перенесення на іншу дату.

Він додав, що статут біржі не дає комусь право скасовувати призначене засідання і переносити його. 50% плюс однією акцією ПФТС володіє "Московська біржа ММВБ, РТС" яка має п'ять представників у раді з п'ятнадцяти

Старший віце-президент "Московської біржі ММВБ, РТС" Потьомкін пояснив, що "за рекомендацією більшості членів ради засідання було перенесено на першу декаду серпня, про що члени ради були поінформовані завчасно".

Конфлікт між акціонерами викликало питання нового глави біржі.

Ще 19 червня член ради ПФТС Сергій Бродович направив Потьомкіну вимогу скликати 26 липня позачергове засідання, щоб розглянути питання про створення робочої групи щодо взаємодії ПФТС та "Української біржі" і про продовження трудових договорів з правлінням: Скляровим, Богданом Лупіем і Ігором Селецьким .

У відповідь, через 8 хвилин, Потьомкін надіслав вимогу члена ради від "ММВБ-РТС" Марини Медведєвої розглянути на зборах всього одне питання - про обрання голови правління ПФТС.

Кандидатура також була всього одна - заступник голови правління "Української біржі" Євген Комісаров.

У пояснювальній записці Медведєва вказувала, що кандидат "готовий надати на засіданні наглядової ради свою програму розвитку ПФТС на майбутній рік".

Через місяць, 20 липня, член ради, генеральний директор ІК "Альтана капітал" Олена Амітан розіслала колегам лист на підтримку порядку, запропонованого Сергієм Бродовичем.

Згодом її підтримав Андрій Потапов з ІНГ Банк Україна. Однак представник "ММВБ-РТС" Сергій Данов наполягав на тому, щоб питання обрання голови правління ПФТС розглядалося першим, продовження договорів з членами правління - другим, а створення робочої групи - останнім.

Однак затверджена Потьомкіним повістка засідання все одно передбачала зміну глави біржі, пише видання.

Як відомо, фондові торговці стурбовані тим, що учасники ринку залишаться осторонь можливого процесу об'єднання двох головних українських фондових бірж - ПФТС та "Української біржі".

Як повідомлялося, представники ММВБ-РТС згодом заявили, що не збираються зливати ПФТС та УБ.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 21 квітня 2021, 5:23

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.