Вільна торгівля з СНД збагатить Україну на мільярди?

Ратифікація договору про ЗВТ з СНД додатково збільшить доходи держбюджету на 9,4 мільярда гривень на рік.

Про це йдеться в "Фінансово - економічному обґрунтуванні" до проекту закону "Про ратифікацію договору про зону вільної торгівлі", повідомляє "РБК-Україна".

В цілому у національній економіці після набуття чинності договору про ЗВТ з СНД очікується позитивний вплив на рівні близько 3-3,5% обсягу випуску в цілому, ВВП - на рівні 2,5%.

Так, згідно з документом, приріст одного інтегрально показника - валового внутрішнього продукту становитиме близько 37,5мільярда гривень.

Додатковий приріст доходів держбюджету може скласти близько 9,4 млрд грн. на рік.

Згідно з пояснювальною запискою, ратифікація договору не потребує додаткових витрат з держбюджету.

У договорі про зону вільної торгівлі державами-учасниками переговорного процесу враховані пропозиції України, які дають можливість більш ефективно захистити національні економічні інтереси, зокрема, при застосуванні захисних заходів.

Договір набуває чинності після закінчення 30 днів з дати отримання депозитарієм третього повідомлення про виконання його сторонами внутрішньодержавних процедур, необхідних для набуття нею чинності.

Як відомо, 24 липня 2012 року президент Віктор Янукович вніс до ВР відповідний законопроект.

У за словами чиновників, договір про ЗВТ з СНД після набуття чинності може дати вітчизняній економіці додаткове зростання на 2% в рік. Також прогнозується, що ЗВТ з СНД дасть Україні зростання ВВП на 2,5%, або на 37,5 мільярда гривень в цінах 2012 року.

Зокрема, на думку прем'єр-міністра Миколи Азарова, угода допоможе Україні у 2012 році збільшити економічний товарообіг і отримати додатковий приріст ВВП на рівні 2,2%.

Також Азаров вважає, що "ратифікація договору про Зону вільної торгівлі з СНД допоможе вирішити "газове питання" з Росією".

Як відомо, у Євросоюзі заявили, що зона вільної торгівлі з СНД не перешкоджає підписанню ЗВТ з ЄС.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 01 жовтня 2020, 9:36

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.