Депутати дозволили "пріоритетним" бізнесменам платити менше податків

Верховна рада прийняла цілий блок законопроектів, які стосуються стимулювання інвестиційної діяльності у пріоритетних галузях економіки.

Документи голосували у напівпорожній залі, яку напередодні залишила опозиція.

Зокрема, законопроект №11026 обіцяє підприємствам цілу низку пільг. Це і пряме бюджетне фінансування, відшкодування відсотків за кредитами у банках; державні гарантії для залучення іноземних кредитів.

Протягом 10 років Кабмін пропонує частково або повністю звільнити такі підприємства від сплати податку на прибуток та надати право на прискорену амортизацію окремих видів основних фондів та преференції з ввізного мита та з податку на додану вартість при імпорті обладнання, устаткування та комплектуючих.

Одним із запропонованих законопроектів - №11027 - вищезазначені підприємства можуть звільнити до 1 січня 2018 року від сплати ввізного мита на ввезення устаткування та комплектуючих до них, крім підакцизних, для потреб власного виробництва, пов'язаного з реалізацією інвестиційних проектів, якщо такі товари не виробляються та не мають аналогів в Україні.

Але головні зміни стосуються податкового законодавства, зокрема ПДВ та податку на прибуток.

Урядовим законопроектом № 11028 передбачається запровадити особливості оподаткування ПДВ та податку на прибуток для суб'єктів господарювання, які реалізують інвестиційні проекти у пріоритетних галузях економіки.

Для таких суб'єктів господарювання ставка податку на прибуток підприємств становитиме з 1 січня 2013 року по 31 грудня 2017 року включно – 0%, а з 1 січня 2018 року по 31 грудня 2022 року включно – 8%.

Також, зазначені підприємства можуть за власним бажанням видавати митному органу податковий вексель на суму податкового зобов'язання з податку на додану вартість, з терміном його погашення на 60-й календарний день з дати його видачі.

Для того щоб скористатись запропонованими пільгами, кандидати повинні будуть відповідати декільком критеріям. Розмір інвестицій має перевищувати 3 мільйони євро для суб’єктів великого підприємництва, 1 мільйоні - для середнього та 500 тисяч євро для малого підприємництва.

Також для великого підприємства кількість створених робочих місць має перевищувати 150 осіб, для середнього - 50, для малого - 25. А середня заробітна плата працівників не менше ніж у два з половиною рази має перевищувати розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного - податкового - року.

Нагадаємо, що пріоритетними галузями економіки вважаються галузі, в яких "реалізується державна політика щодо розвитку виробничого та експортного потенціалу, створення нових робочих місць".Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 14 квітня 2021, 18:00

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.