Фондовий ринок залишається закритим - НБУ

Обсяг облігацій внутрішньої державної позики за перше півріччя 2012 року становив 187,745 мільярда гривень порівняно з 157,635 мільярда гривень на 1 січня 2012 року.

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Так, у січні - червні 2012 року Міністерством фінансів було розміщено ОВДП на 28,9 мільярда гривень, 2,1 мільярда доларів і 316,6 мільйона євро.

Згідно з офіційними даними, на організованому вторинному ринку державних цінних паперів обсяг укладених угод за січень - червень 2012 року порівняно з аналогічним періодом 2011року. виріс на 54,6% - до 60 мільярдів 604,6 мільйона гривень.

Середньозважений рівень прибутковості, за яким полягали ці угоди, коливався в межах 11,11% - 12,87%, а в аналогічному періоді 2011 року - від 8,46% до 9,49%.

Водночас директор гендепартаменту грошово-кредитної політики НБУ Олена Щербакова зазначила, що, незважаючи на збільшення частки операцій з ЦП на біржовому ринку, є всі підстави вважати, що фондовий ринок залишається надзвичайно закритим.

Приблизно 89% всіх операцій на ньому здійснюються в так званому приватному режимі, пояснила вона.

Крім того, дефіцит цінних паперів, які вільно обертаються на ринку, та операцій з ними перешкоджає встановленню об'єктивної вартості і прибутковості вітчизняних цінних паперів.

"Це робить неможливим активне використання цінних паперів як поширеного інструменту ліквідної застави, звужуючи наші можливості при рефінансуванні банків і проведенні операцій на відкритому ринку", - сказала вона.

За словами Щербакової, це пояснює недостатньо високу чутливість грошової маси і реальної економіки до змін процентних ставок. Нівеляції зазначених обмежень мало б сприяти законодавче врегулювання низки питань.

"Національний банк сприяє розвитку ринку корпоративних облігацій, зберігаючи за ними статус фінансових інструментів, з якими він може працювати під час здійснення рефінансування банків", - сказала вона.

Як повідомлялося, учасники фондового ринку різко критикують урядовий законопроект "Про депозитарну систему України".Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 14 квітня 2021, 16:49

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.