Янукович дав добро на "засекречені" закупівлі держкомпаній

Президент Віктор Янукович підписав закон про виведення державних підприємств з-під обов'язкової дії тендерних процедур закону "Про здійснення державних закупівель".

Про це повідомляє пре-служба глави держави.

Згідно з законопроектом, з Господарського кодексу виключаються норми, за якими державні підприємства - як комерційні, так і казенні - для закупівель товарів, робіт і послуг використовують процедури, визначені законом про держзакупівлі.

Також з кодексу виключені пункти, які відносять під чинність закону про держзакупівлі комунальні підприємства й господарчі товариства, контрольний пакет акцій (або частки в СФ) якого належить державі.

Безпосередньо в законі про держзакупівлі визначено, що до контрольованих державою підприємств (як держпідприємств, так і до акціонерних товариств) він застосовується тільки у разі, якщо закупівлі здійснюються за держкошти.

Закон визначає держкошти як кошти державного й місцевого бюджетів, позабюджетних державних фондів, а також кошти кредитів міжнародних фінансових організацій, залучених під держгарантії.

Як повідомлялося, законопроект №9634 був прийнятий Радою 4 липня.

Як відомо, основними загрозами скасування обов’язковості проведення закупівель держпідприємствами є ризик зростання корупції, створення можливості виведення коштів на виборчі кампанії, тінізація діяльності держпідприємств.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 14 квітня 2021, 16:12

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.