Українцям пропонують нові види соціальної підтримки

Парламенту запропонували затвердити Соціальний кодекс, яким буде розширено перелік видів соціальної допомоги.

Передбачається систематизація законодавства у соціальній сфері в одному документі, пише "Комерсант-Україна".

Згідно з відповідним законопроектом буде розширено перелік видів соцдопомоги за певного рівня бідності.

Передбачається, що представники служби соціального захисту населення будуть з'ясовувати належність сімей або осіб до категорії бідних на підставі офіційно підтверджених даних про рівень загального доходу, наявність нерухомості, стану здоров'я, працездатності і конкретних життєвих обставин.

Наприклад, зараз законодавство чітко визначає критерій "малозабезпеченої сім'ї" - у неї середньомісячний сукупний дохід нижче прожиткового мінімуму.

Які повинні бути доходи бідного чоловіка і чи вплине на отримання статусу наявність квартири, в документі не вказано, відзначає видання.

"Можна володіти житлоплощею, але при цьому не мати коштів для існування", - пояснив співрозмовник у Міністерстві соціальної політики.

Якщо чиновники визнають "надзвичайно скрутне матеріальне становище" громадянина, він зможе отримати один з видів соцдопомоги: одноразову або регулярну допомогу на проживання чи одержання послуг медико-соціальних установ, безкоштовне житло або дотацію з оплати послуг ЖКГ, допомога за соціальним контрактом.

Граничні суми цих видів допомоги у законопроекті не обумовлюються. Умовою соціального контракту для особи, яка перебуває за межею бідності, стане виконання ним "певних дій, які можуть забезпечити йому можливість самостійно задовольняти власні потреби та потреби своєї сім'ї".

Бідна людина може бути працевлаштована в рамках квоти Державної служби зайнятості або отримати пільгову позику для ведення підприємницької діяльності.

Для цього потрібні такі документи, як ліцензія, копія свідоцтва про реєстрацію, бізнес-план і техніко-економічне обґрунтування. Якщо матиме місце нецільове використання кредиту, його доведеться повернути протягом 10 днів, пише видання.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 09 серпня 2020, 23:11

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.