Держфірма Коломойського заплатить третину мільярда за переробку "золотої" нафти

ПАТ "Укртранснафта" 3 серпня за результатами тендеру уклало угоду з ПАТ " Транснаціональна фінансово-промислова нафтова компанія "Укртатнафта" на послуги з переробки 560 тисяч тонн нафти марки Tengiz та комплекс пов’язаних з цією діяльністю послуг.

Про це повідомляється у "Віснику державних закупівель", пишуть "Наші гроші".

Переробка сирої нафти, придбаної у пов'язаної з "Росукренерго" фірми Transit S.A. – Швейцарія - за завищеними цінами, коштуватиме 670 гривень за тонну, або 375,2 мільйона гривень за всю партію.

Це майже утричі дорожче від вартості переробки нафти, яку у 2011 році " Нафтогаз України" замовив на "Лисачанському НПЗ" по 288 гривень за тонну.

Також замовлено перевалку сирої нафти з залізничного транспорту в резервуари учасника по 7,16 гривень за тонну, зберігання світлих і темних нафтопродуктів по 1 гривень за 1 тонну на добу.

Вартість вивантаження світлих нафтопродуктів на автомобільний транспорт становила 9,6 гривні за тонну, на залізничний транспорт - 17,04 гривні за тонну.

Також замовлено вивантаження газу скрапленого на автомобільний транспорт по 30 гривень за тонну та зберігання скрапленого газу по 6,7 гривні за 1 тонну на добу.

В тендері окрім " Укртатнафти" брало участь лише ПАТ " НПК Галичина" . Обидві компанії контролюються групою "Приват" Ігоря Коломойського. Державну " Укртранснафту" очолює Олександр Лазорко з групи "Приват" .

Так, на початку року "Укртранснафта" уклала низку угод на постачання 300 тисяч тонн азербайджанської нафти, перевалку мазуту, зберігання та переробку нафти.

Цей бізнес-процес аналітики ринку називають економічно вигідним для бізнесу групи "Приват" і збитковим для державної казни, пише видання.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 04 липня 2020, 13:04

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.