Ірак вимагає від французів припинити нафтовидобуток в Курдистані

Влада Іраку 12 серпня зажадає від французької нафтогазової компанії Total припинити нафтовидобуток в районі іракського Курдистану.

Про це повідомляє Lenta.ru з посиланням на Agence France-Presse.

Заступник міністра енергетики країни Хуссейн аль-Шахрістані заявив про те, що Ірак поставив Total ультиматум. Корпорація повинна або припинити роботи в Курдистані, або вийти з проектів на півдні Іраку, де Total з 2009 року займається розробкою гігантського нафтового родовища "Халфайя".

В кінці липня 2012 Total підписала контракт про видобуток нафти в Курдистані. Корпорація придбала 35% у двох блоках провінції - "Харірі" і "Сафен".

Проте, влада Іраку вважає незаконними будь-які контракти про нафтовидобуток, підписані з Курдистаном без згоди центрального уряду.

Так, в середині липня іракська влада внесла в "чорний список" американську компанію Chevron, яка купила 80% частки в двох проектах в Курдистані у індійської Reliance Industries.

Раніше, в 2011 році, прав на роботу з Іраком була позбавлена найбільша американська компанія ExxonMobil, домовившись з курдами про видобуток нафти.

Провінція Курдистан, яка має статус широкої автономії, входить до складу Іраку. Курдистан конфліктує з центральним урядом Іраку по ряду питань, включаючи розподіл прибутку.

Провінція звинувачує Багдад в затримуванні доходів від продажу нафти.
Так, в квітні курди припинили експорт нафти, звинувативши центральний уряд в тому, що він не розрахувався з ним за поставлену нафту.

В даний час в Іраку контракти на розвідку і видобуток нафти централізовані урядом. Провінції Іраку забороняється укладати угоди з нафтовидобувними компаніями в обхід центральної влади.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 01 жовтня 2020, 4:06

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.