Янукович призначив Хорошковського міністром фінансів

Президент Віктор Янукович своїм указом призначив на посаду Міністра фінансів Валерія Хорошковського.

Іншими указами Янукович звільнив з посади керівника Мінфіну Федора Ярошенка, а з посади голови Служби безпеки - Валерія Хорошковського.

Як відомо, голова СБУ Валерій Хорошковський раніше уже обіймав посади Міністра економіки, голови бюджетного комітету, а також начальника Митниці та СБУ.

Раніше його уже неодноразово "сватали" на позицію голови Мінфіну. І навряд чи це стало несподіванкою.

Трудовий шлях майбутнього політика і великого бізнесмена почався 1986 року біля верстату на столичному заводі "Арсенал", де він був учнем токаря. Наступний етап - "бублик" автомобіля в Київському зоопарку.

Після закінчення Вузу, майбутній голова Мінфіну працював директором невеликого підприємства "Венеда Лтд", президентом фірми "БОВІ", концерну "Меркс Інтернешнл".

Втім, як стверджують деякі джерела, перші серйозні гроші він почав заробляти ще в студентські роки на посередництві з проходження платежів у різні кінці розваленого Радянського союзу і повернення боргів.

З 1996 року Хорошковський, не забуваючи про бізнес, занурюється в політику і у владу. Стає членом Народно-демократичної партії Валерія Пустовойтенка. У 1998 його обирають народним депутатом, в парламенті він працював в Комітеті з питань бюджету.

На парламентські вибори 2002 року пішов під №1 абсолютно нового політичного проекту "Команда озимого покоління". Тоді одним з облич партії була Інна Богословська. Незважаючи на солідне фінансування, ідея провалилася.

Втім, невдача виборчої кампанії почасти компенсувалася призначенням влітку 2002 року на посаду заступника, а потім першого заступника глави Адміністрації президента.

Далі більше: у листопаді цього ж року Хорошковський стає Міністром економіки в уряді Віктора Януковича. Правда, в січні 2004 року, голосно грюкнувши дверима, він іде з Кабміну. Оприлюднена причина добровільної відставки - відсутність можливості самостійно розробляти та реалізовувати політику міністерства, встановлення першим віце-прем'єром Миколою Азаровим тотального контролю над економічним блоком уряду.

Після формування нового уряду Хорошковський зайняв пост голови Державної митної служби України, який у новій "помаранчевій" коаліції після розподілу сфер відповідальності дістався Блоку Юлії Тимошенко.

Незадовго до того мотив майбутнього призначення пояснила сама прем'єр-міністр: мовляв, цей претендент на державну посаду настільки багатий, що йому нема чого красти.

Втім, через декілька років Тимошенко була вже іншої думки про свого підлеглого і уже називала його "напомаженою істотою". Причина – скандал навколо розмитненого газу RosUkrEnergo. До речі, на той час він уже працював у Службі безпеці.

Що стосується бізнесу Хорошковського, то незважаючи на злети і падіння, це йому не заважало нарощувати матеріальні активи. Швидше, навпаки.

У його медіа-групу UA Inter Mediа Group входить цілий ряд активів: телеканал "Інтер", "Кіно-ТВ", "Музика-ТВ", телеканали К1, К2, "Мегаспорт", а також інші медіа в Україні і за кордоном. На початку лютого 2008 року цей портфель поповнило інформагентство "Українські Новини".

Сьогодні новоспеченого керівника Мінфіну вважають наближеним до голови Адміністрації президента Сергія Льовочкіна та бізнесмена Дмитра Фірташа. Своїм "товаришем" в цій компанії вважають і голову Міненерговугілля Юрія Бойка. 

За словами джерела "Реальної економіки", з приходом Хорошковського у Міністерство фінансів слід очікувати двох речей: його нових конфліктів з Азаровим і об'єднання Податкової та Митниці.

Річ у тім, що керуючи Мінфіном, він зможе впливати на "підшефні" структури, а їх об'єднання дозволить створити мегаструктуру, через яку проходять усі основні фінансові потоки країни. І це все під однією "парасолькою" - Мінфіном.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 06 липня 2020, 10:44

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.