Через три роки інтернет проведуть у кожне село

Національна комісія, яка здійснює держрегулювання у сфері зв'язку та інформатизації, створює оператора, який займеться наданням послуг зв'язку в сільській місцевості.

Комісія збирається провести інтернет у кожне село, пише "Комерсант-Україна".

Про відповідний нацпроект "Цифровий район", який передбачає підключення до інтернету 10 тисяч населених пунктів за три роки виданню розповів голова комісії Петро Яцук.

"В Україні майже 28 тисяч населених пунктів. Оптоволоконні лінії зв'язку, що дозволяють забезпечувати нормальний швидкісний доступ, підведені лише до 1,2 тисячі. Залишається велике поле для діяльності", - пояснив чиновник.

Для підключення нових населених пунктів пропонується використовувати супутниковий зв'язок в Ka-діапазоні, що забезпечує швидкість до 10 Мбіт/сек.

"У селі буде стояти одна супутникова базова станція, а по домівках сигнал буде поширюватися через Wi-Fi-мережу, що дасть споживачеві кінцеву швидкість до 1 Мбіт/сек", - каже Яцук.

Орієнтовна вартість підключення одного населеного пункту - 47 тисяч гривень, термін - 4 місяці. Загальна вартість проекту - майже 465 мільйонів гривень, з яких держінвестиції становитимуть близько 370 мільйонів гривень.

Останню частину вкладе компанія "Датагруп", яка буде займатися доставкою сигналу з супутника. Торік "Датагруп" анонсувала проект супутникового інтернет-доступу і отримала необхідний ресурс на супутнику Ka-Sat компанії Eutelsat.

Згідно з документами "Цифрового району", "Датагруп" буде одержувати за свої послуги близько 400 гривень на місяць за кожен населений пункт, або близько 48 мільйонів гривень на рік - майже 10% виручки за 2011 рік.

Як зазначає видання, реалізація проекту передбачає створення окремого державного оператора.

Попит на інтернет в селах є. За оцінками дослідницької компанії GfK Ukraine, ступінь проникнення послуги в IV кварталі 2011 року становив лише 12%.

Середньомісячні витрати домогосподарства на цю послугу становлять близько 84 гривень - це більше, ніж у містах, через більш високу ціну сервісу.

У НКРСІ не розкривають, у скільки обійдеться кінцевому користувачу інтернет-доступ в рамках проекту, але вважають, що вартість буде визначати комісія.

"Цифровий район" конкурує з ще одним нацпроектом - "Відкритий світ", який передбачає будівництво LTE-мережі для потреб шкільної освіти, створення нового програмно-методичного онлайн-комплексу і забезпечення всіх школярів нетбуками.

Але його вартість набагато вища - 4,7 мільярда гривень, з яких 3,5 мільярда гривень - кошти приватних інвесторів.

Учасники ринку критично ставляться і до нового проекту. У першу чергу через ідею створення нового держоператора.

"Для реалізації подібних соціальних ініціатив державі все ж слід було б у першу чергу створити умови для бізнесу", - наголошує заступник директора GfK Ukraine Гліб Вишлінський.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 29 листопада 2021, 5:31

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.