Кредитори Греції знову сказали "ні"

Міністри фінансів єврозони 23 січня відкинули як незадовільну пропозицію приватних власників облігацій про реструктуризацію грецького боргу.

На засіданні в Брюсселі міністри заявили, що не можуть прийняти вимогу власників облігацій про купон в 4% за новими довгостроковими бондами, які, як очікується, будуть випущені в обмін на існуючі грецькі облігації в їх володінні, передає Reuters.

Банки та інші приватні інститути стверджують, що 4-відсотковий купон - це менше, на що вони можуть погодитися, якщо їм доведеться списати номінальну вартість куплених ними облігацій на 50%.

Греція каже, що не готова платити за купон більше, ніж 3,5%, і міністри фінансів єврозони фактично підтримали позицію грецького уряду, яку також підтримує Міжнародний валютний фонд.

Так, голова Єврогрупи Жан-Клод Юнкер сказав, що Греція повинна домовитися з приватними кредиторами до того, що процентна ставка за облігаціями, що замінюють попередні, буде нижчою за 4%.

"Міністри попросили своїх грецьких колег провести переговори, щоб опустити процентні ставки нових облігацій нижче 4% за весь період. Мається на увазі, що ставка опуститься набагато нижче 3,5% до 2020 року", - сказав він.

Метою реструктуризації є зменшення заборгованості Греції приблизно на 100 мільярдів євро, в результаті чого вона скоротиться з 160% ВВП до 120% ВВП до 2020 року, до рівня більш прийнятного для економіки країни.

Розбіжності з приватними кредиторами підвищують ризик того, що домовитися про добровільну реструктуризацію боргу виявиться неможливо. Такий підсумок загрожує серйозними наслідками для фінансових ринків.

Переговори про участь приватного сектора в порятунку Греції тривають вже майже сім місяців без явного прогресу. Якщо не буде досягнуто згоди до березня, коли Греції доведеться виплачувати 14,5 мільярда євро за облігаціями із збіглим терміном обігу, це може призвести до неконтрольованого дефолту.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 29 червня 2022, 16:41

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.