Південна Америка стала на захист засновника WikiLeaks

Південноамериканські країни стали на бік Еквадору в його суперечці з Британією щодо Джуліана Ассанжа.

Про це повідомляє ТСН з посиланням на The Guardian.

Союз південноамериканських націй (UNASUR) став на захист Джуліана Ассанжа і висловив свою підтримку Еквадору, який надав засновнику WikiLeaks політичний притулок.

Як йдеться у декларації, схваленій главами МЗС 12 латиноамериканських держав, вони висловлюють "свою солідарність і підтримку уряду Еквадору".

Крім того, в документі засуджується "загрози застосування сили у відносинах між державами".

Учасники зустрічі наголосили на "важливості інституту політичного притулку для захисту прав людей, які вважають, що їхнє життя або здоров'я перебувають у небезпеці".

Британія та Еквадор "мають продовжувати діалог, щоб досягти прийнятного для обох сторін рішення", зазначено в комюніке.

Нагадаємо, після рішення суду Великобританії про екстрадицію Ассанжа до Швеції, він сховався на території еквадорського посольства у Лондоні і попросив в цій країні політичного притулку.

Скандально відомий "король викриттів" боїться, що в разі його екстрадиції до Швеції (там на австралійця чекають звинувачення у злочинах сексуального характеру) його можуть видати Сполученим Штатами, які давно "точать зуб" на нього за оприлюднення секретної інформації.

Британська влада, зі свого боку, наполягає, що арешт Ассанжа - це зобов'язання Лондона перед Швецією. У зв'язку з цим вони попередили Еквадор, що можуть позбавити його посольство дипломатичного статусу через те, що воно вийшло за межі своєї місії.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 21 жовтня 2020, 16:29

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.