Податкова заплуталась в обліку цінних паперів?

Об'єднання банків і профучасників фондового ринку одноголосно озвучили незгоду з методами адміністрування Податкової служби в частині обліку збитків за операціями з цінними паперами та деривативами

Податкова почала застосовувати штрафи за порушення порядку, який відобразила у своєму листі, пише "Дело".

Документ в першу чергу торкнувся інтересів учасників фінансових ринків - банків та торговців цінними паперами, відзначає видання.

Податківці чіпляються до тих компаній, які за підсумками 2011 року перенесли свій негативний фінансовий результат за операціями з цінними паперами в 100% обсязі у 2012 рік.

"З 22 серпня 2012 масово запрошують представників банківських установ, в яких є негативний фінансовий результат операцій з цінними паперами та деривативами, для підписання актів камеральних перевірок з наступним накладенням штрафних санкцій", - повідомили в Незалежній асоціації банків України.

Дії Податкової підтверджують і в інших об'єднаннях фінансових ринків. Фінансисти одноголосно висловлюють невдоволення тим, як Податкова трактує у вищезгаданому листі норми Податкового кодексу.

"Податкова наполягає, що в декларації з податку на прибуток, починаючи зі звітного періоду - I півріччя 2012 року, у платників податків з доходом за 2011 рік один мільйон гривень і більше, враховується тільки 25% суми від від'ємного фінансового результату операцій з цінними паперами…", - відзначають в "Українській асоціації інвестиційного бізнесу".

Учасники фінансових ринків відзначають, що у зв'язку зі змінами в ПК, що набрали чинності 1 липня, дійсно була частково обмежена можливість платників податків зменшувати отриману в поточному періоді прибуток на збитки минулих періодів.

Але при цьому Податкова змішує поняття "негативного фінансового результату за операціями з цінними паперами" (облік яких здійснюється окремо) і "від'ємного значення об'єкта оподаткування з податку на прибуток".

Так, штучно обмежується облік у 2012 - 2015 роках збитків попереднього року від операцій з цінними паперами, пише видання.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 14 квітня 2021, 16:18

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.