Криза добралася до Австраліїї

Найбільш економічно стабільний континент, Австралія, може зіткнутися з рецесією через економічну кризу.

Такі страхи у економістів Deutsche Bank, пише "Газета.ru".

Востаннє рецесія в Австралії була зафіксована 21 рік тому. Песимістичні настрої виникають через головну галузь, що забезпечує розвиток країни, - видобувну промисловість.

Австралійське міністерство ресурсів визнало закінчення росту цін на товарному ринку, а голова центробанку передбачив, що пік інвестицій в країну буде пройдений в найближчі два роки. Кредитів населенню в Австралії видано більше, ніж у США напередодні іпотечної кризи.

Один з найбільших ринків збуту Австралії - Китай. На нього припадає чверть всього експорту, або приблизно 5% ВВП Австралії. 60% поставок у Китай становить залізна руда.

Офіційний прогноз зростання ВВП КНР на 2012 рік становить 7,5% - мінімум з 2004 року, що в поєднанні із завершенням буму житлового будівництва змушує побоюватися ще більшого зниження попиту на руду, відзначає видання.

"Китайський імпорт залізної руди буде стрімко скорочуватися, справа не тільки в уповільненні економіки, справа в тому, що будівництво житла та інфраструктури досягло піку", - каже колишній економіст Світового банку Енді Се.

Ціна ще одного експортного ресурсу Австралії - енергетичного вугілля - експортується в Японію і Південну Корею - впала на 17% за останні три місяці, що свідчить про гірший квартал з 2009 року

"Якщо ви запитаєте мене: чи було зростання цін на залізну руду і коксівне вугілля закономірністю або випадковістю, я відповім, що більшою мірою випадковістю", - сказав агентству головний економіст по Австралії Deutsche Bank Адам Бойтон.

Різке падіння експортних цін на ці товари уповільнить зростання економіки Австралії і змусить центробанк скоротити ставку рефінансування, вважає Бойтон.

"Не думаю, що можливе існування чудової економіки, яка прожила б довго, диво цього року на наступний рік обертається катастрофою", каже глобальний стратег Societe Generale SA Ділан Гріс, нагадуючи про Японію 1980-х років, Таїланд до азіатської кризи 1997-1998 років і "кельтського тигра"- Ірландію.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 04 серпня 2020, 17:04

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.