Сирійський міністр пророкує своїй країні зростання ВВП

Міністр фінансів Сирії Мохаммед аль-Джлейлаті в інтерв'ю виданню Arabian Business заявив, що ВВП цієї країни в 2012 році виросте в межах 0-2%.

За словами міністра, економіка країни з об'єктивних причин переживає труднощі, але "не обрушиться", передає Lenta.ru.

Джлейлаті, зокрема, сказав, що через громадянську війну та санкції Сирія втратила більше 4 мільярдів доларів, проте фіскальний дефіцит в 2013 році "залишиться в нормальних показниках".

Згідно з інформацією Центрального бюро статистики Сирії, за минулий рік ціни в країні зросли на 36%, зокрема, послуги ЖКГ подорожчали на 31%.

У той же час сирійський уряд відзвітував про падіння цін на деякі види продовольства. Згідно з офіційними даними, під час війни фрукти подешевшали на 28%, а м'ясо - на 5%.

Як відзначає Arabian Business, ці оцінки сирійської влади дещо розходяться з даними західних експертів, які стверджують, що в 2012 році ВВП Сирії скоротиться як мінімум на 8%.

Спаду посприяють не тільки бойові дії, але і санкції проти нафтового сектора країни, що складав до 20% ВВП.

Як відомо, 96% нафти, що експортується з Сирії, прямувало до Євросоюзу, однак після введення нафтового ембарго Дамаск залишився без ринків збуту.

Крім того, на стані сирійської економіки неминуче позначаться бойові дії в місті Алеппо - індустріальної і фінансово-економічній столиці країни. Бої в цьому місті тривають вже більше місяця і розв'язки поки ще не видно.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 26 лютого 2021, 11:25

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.