Криза вдарила навіть по Швейцарії

ВВП Швейцарії несподівано знизився у другому кварталі 2012 року на 0,1% в порівняно з попередніми трьома місяцями, підйом за які переглянутий з 0,5% до 0,7%.

Про це повідомляє "Дело" з посиланням на Bloomberg.

У річному вираженні підйом ВВП сповільнилося з переглянутих 1,2% до 0,5%, тоді як експерти розраховували на зниження з раніше оголошених 2% до 1,6%.

Економісти в середньому прогнозували зростання економіки Швейцарії на 0,2% в квітні-червні відносно січня-березня.

Тривалий час швейцарська економіка демонструвала дивовижну стійкість, незважаючи на кризу в Європі і загальне уповільнення зростання по всьому світу, проте останні дані показали, що її економічна невразливість не вічна, відзначає видання.

На фоні негативних подій в єврозоні, яка є основним торговим партнером Швейцарії, економісти пророкують конфедерації подальше погіршення показників і не виключають ймовірність рецесії.

На цьому тлі центральний банк Швейцарії може бути змушений відмовитися від прийнятої трохи більше року тому політики, спрямованої на підтримку курсу франка не вище 1,2 за євро.

Для цього ЦБ довелося скуповувати значні обсяги іноземної валюти, в результаті чого золотовалютні резерви Швейцарії тепер перевищують 400 мільярдів франків - 70% ВВП, тоді як до кризи вони становили лише 9% ВВП.

У Китаї, що має найбільші валютні резерви в абсолютному вираженні, цей показник становить 40% ВВП, і цей рівень є одним з найвищих у світі, відзначає агентство.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 01 березня 2021, 18:23

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.