"Дітіще" Ахметова и Новинського обігнало "Нафтогаз"

Компанія "Метінвест" обійшла НАК "Нафтогаз України" в рейтингу "ТОП-500 найбільших компаній Центральної та Східної Європи", який щорічно влаштовує міжнародна аудиторська компанія Deloitte.

Про це на прес-конференції повідомили представники компанії Deloitte.

Рейтинг свідчить, що темпи зростання українських компаній в 2011 році значно перевищили середній зріст компаній Центральної та Східної Європи.

Зокрема, за результатами 2011 року в рейтинг увійшли 50 українських компаній, які збільшили доходи в середньому на 24%.

Як відзначають фахівці Deloitte, це є дуже високим показником на тлі результатів інших країн, які взяли участь у дослідженні. Так, зростання прибутку 500 найбільших компаній рейтингу становило 9,8%.

"Незважаючи на зростання доходів, економічна картина, яку ми бачимо, аналізуючи фінансові показники компаній регіону за 2011 рік, не виглядає оптимістичною. Причина занепокоєння - показники прибутковості компаній, які знизилися за підсумками 2011 року на 3,5%", - наголошується в дослідженні.

Між тим, з 50 українських компаній, що увійшли до рейтингу 2011 року, 42 компанії показали збільшення доходів. Тільки в Румунії, Естонії та Болгарії частка компаній, що продемонстрували в 2011 році зростання доходів, була вище, ніж в Україні.

Наприклад, у Польщі 25% компаній, які увійшли до рейтингу, за підсумками минулого року знизили рівень доходів.

У десятці найбільших компаній за підсумками роботи в 2011 році виявилося три українські компанії: дві державні - НАК "Нафтогаз України" і "Енергоринок", і металургійний холдинг "Метінвест", який належить українському мільярдерові Рінату Ахметову.

Як відомо, основними акціонерами "Метінвесту" є група бізнесмена Ріната Ахметова СКМ - 71,25% - і "Смарт-холдинг" Вадима Новинського - 23,75%.

Завдяки зростанню доходів на 44,3%, "Метінвест" став найбільшою українською компанією і 4 компанією в регіоні Центральної та Східної Європи.

У свою чергу, НАК "Нафтогаз" опустився з 4 на 5 місце при зростанні доходів
на 10%, а "Енергоринок" - з 7 на 9 місце, незважаючи на збільшення доходів на 23%.

Як і в рейтингах Deloitte попередніх років перші три лідери у рейтингу залишаються незмінними - польська PNK Orlen, угорська MOL і чеська Skoda.

Крім цього, в "ТОП-10 найбільших компаній регіону" домінує енергетика і видобувна промисловість.

У 2011 році в "ТОП-10" увійшло 7 компаній цієї галузі, 2 компанії - Метінвест і Skoda представляють сектор промислового виробництва.

Польський оператор роздрібної торгівлі Jeronimo Martins є єдиною компанією в "ТОП-10", що представляє споживчий сектор бізнесу та транспорту.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 24 лютого 2020, 22:36

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.