Ахметов vs Пінчук: сировинну війну розпочато?

Багаторічне лідерство групи СКМ на ринку видобутку залізорудної сировини опинилося під загрозою.

Позбавити цього статусу Ріната Ахметова може його дніпропетровський колега Віктор Пінчук, пишуть "Коментарі".

Так, Пінчук почав завойовувати позиції на сировинному ринку ще у 2007 році, коли його компанія "Оберон-вугілля" заснувала в Дніпропетровську дві фірми - ТОВ "Шимановське стіл" і ТОВ "Зеленовское стіл".

Потенціал скромних підприємств проявився трохи пізніше, коли вони отримали спеціальні дозволи на користування надрами двох великих родовищ залізистих кварцитів в Кривому Розі - Шимановського та Зеленовского.

Згодом ТОВ "Шимановське стіл" передбачило в своїй виробничій програмі початок промислового видобутку залізистих кварцитів вже у 2018 році.

Ці плани не порадували засновника групи "Смарт-холдинг" Вадима Новинського, якого теж цікавлять вищезазначені родовища.

Вирішивши, що кращим способом захисту своєї стратегії буде напад, група "Смарт" завдала удару першою, пише видання.

В кінці 2011 року до підопічних Пінчука нагрянула Державна екологічна інспекція, яка в ході позапланової перевірки виявила низку порушень і призупинила роботи на Шимановському майданчику.

Але головний сюрприз новоспечені рудокопи отримали за два дні до Нового року: 29 грудня 2011 Криворізька міськрада затвердила рішення, яким передав контрольованому Вадимом Новинським Південному гірничо-збагачувальному комбінату 1,5 тисячі га землі терміном на десять років.

Розширення земельного масиву комбінату фактично заблокувало роботу компанії Віктора Пінчука, оскільки за випадковим збігом обставин в орендовану ГЗК площу увійшло і Шимановське родовище.

Рішення судів на руку не стільки Новинському, скільки його старшому партнеру по "Метінвесту" Рінату Ахметову, який вже давно намагається вибудувати монополію на ринку видобутку залізорудної сировини в Україні, відзначає видання.

Однак, крім Шимановського у портфелі Віктора Пінчука залишиться як мінімум п'ять залізорудних майданчиків.

Мова йде про Краснофедоровске, Лозоватське, Миколаївське, Оріхівське та Пролетарське родовища. Так що у Пінчука є хороша стартова площадка для того, щоб в майбутньому бути серйозним конкурентом Ахметову.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 22 жовтня 2020, 7:03

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.