Пшонка не проти позбавити себе повноважень

Віктор Пшонка вважає доцільним обмеження повноважень органів прокуратури.

Про це генеральний прокурор України сказав під час наради за участі прокурорів обласного рівня, повідомляє УНІАН з посиланням на відділ зв’язків із засобами масової інформації Генпрокуратури.

За словами В. Пшонки, обмеження повноважень органів прокуратури - це лише перший крок на шляху комплексного реформування правоохоронної системи.

Він зазначив, що основними змінами у законопроекті про зміни до Закону "Про прокуратуру" є суттєве обмеження існуючих повноважень прокурора при здійсненні правозахисної та представницької діяльності.

За словами генпрокурора, встановлено вичерпний перелік підстав для перевірок, які здійснюватимуться лише у разі їхнього попереднього розгляду компетентними органами.

Як додав Пшонка, законопроектом передбачено, що до початку проведення перевірки керівництво органу прокуратури повинно винести ґрунтовну постанову, яка може бути оскарженою.

Генпрокурор наголосив, що передбачається скасування такої форми прокурорського реагування, як припис.

Прокурора також буде позбавлено права вносити протести і виносити постанови про порушення дисциплінарного провадження.

"Законопроектом передбачена трансформація наглядової функції прокуратури, яка виписана так, що зорієнтована передусім на захист інтересів суспільства", - повідомив Пшонка.

При цьому він зазначив, що, незважаючи на те, що запропоновані зміни обмежують повноваження прокуратури, вперше вони є дійсно виваженими та обґрунтованими.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 04 липня 2020, 14:49

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.