Болгарія шантажує Росію "Південним потоком"

Прем'єр-міністр Болгарії назвав "зрадницькими" вимоги Росії про виплату 1 мільярда євро у вигляді компенсації за скасування будівництва АЕС в Белене.

Він також натякнув, що у Росії можуть бути проблеми в просуванні газопровідного проекту "Південний потік", передає слова прем’єра Reuters.

У березні Болгарія відмовилася від будівництва АЕС через нестачу інвесторів і під тиском західних країн, стурбованих посиленням енергозалежності країни від Росії.

Російський "Атомбудекспорт", який повинен був будувати АЕС, вимагає від Болгарії 1 мільярд євро компенсації.

"Я щиро сподіваюся, що президент Путін не знає про це. Якщо знає, йому не сподобається наша зустріч 9 листопада в Болгарії", - сказав прем'єр-міністр Бойко Борисов журналістам.

У ході зустрічі 9 листопада Володимир Путін розраховує отримати згоду Болгарії на будівництво газопроводу "Південний потік", призначеного для поставок російського газу в південну і центральну Європу в обхід України.

"Ми виконуємо всі зобов'язання щодо "Південного потоку". За Белене ми продовжуємо переговори ... тому ми були надзвичайно і неприємно здивовані цією вимогою", - поскаржився Борисов.

Він не сказав, що спробує перешкодити проекту "Південний потік", але, на думку аналітиків, може використовувати проект як розмінну монету в переговорах про компенсацію за Белене.

"Ідея уряду в тому, щоб включити питання про компенсацію в переговори щодо "Південного потоку". Неможливо, щоб Болгарія виплатила компенсацію і дозволила будувати газоровід", - вважає аналітик консалтингової фірми Innovative Energy Solutions Іліан Васильєв.

Болгарія - найбідніший учасник Євросоюзу - отримує майже весь споживаний газ від "Газпрому", її єдиний НПЗ належить ЛУКОЙЛу, а єдину АЕС побудував СРСР.

Софія пообіцяла "Атомбудекспорту" заплатити за роботи, виконані з 2006 року, але сподівається домовитися про зниження виплат.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 19 квітня 2021, 12:11

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.