Фонду гарантування вкладів дозволили перевіряти банки

Мін'юст зареєстрував положення Фонду гарантування вкладів фізосіб, що регулює порядок планування та проведення працівниками Фонду інспекційних перевірок банків.

Про це повідомляє "Дело".

Згідно з ним, банки будуть перевіряти на предмет достовірності наданої Фонду звітності, повноти і достовірності ведення бази даних про вкладників.

Також Фонд буде контролювати, чи дотримується банк вимоги щодо інформування вкладників про участь банку у Фонді, і наскільки своєчасно і повністю він розраховується з Фондом за зборами.

Положення визначає, що планова інспекційна перевірка банку здійснюється не частіше одного разу на рік. Кожен рік відповідальний підрозділ повинен установити План проведення інспекційних перевірок учасників Фонду.

Документ свідчить, що перед перевіркою банку слід надсилати повідомлення, яке може містити вид, період, термін перевірки, керівника інспекційної групи та його контактний телефон.

До повідомлення додається запит в банк про надання матеріалів, необхідних для інспекційної перевірки. Банк зобов'язаний надати всю необхідну інформацію в зазначені роки.

Через низку причин Фонд може проводити позапланову перевірку банку. До таких причин, зокрема, відносяться: віднесення банку Нацбанком до категорії проблемного, ненадання банком інформації Фонду за письмовим запитом, подання недостовірної інформації, пише видання.

Згідно з положенням, термін здійснення інспекційної перевірки банку не повинен перевищувати 25 днів і може бути продовжений на 15 днів у разі необхідності. За результатами перевірки банку видається довідка.

Положення також визначає, що при перевірці банк зобов'язаний виділити службове приміщення, яке відповідає встановленим санітарно-гігієнічним нормам та обладнане необхідними меблями, вогнетривкими шафами для зберігання документів та комп'ютерами.

Як повідомлялося раніше, Фонд гарантування вкладів фізичних осіб збільшив гарантовану суму відшкодування за вкладами, які стали недоступними, з 150 до 200 тисяч гривень.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 14 квітня 2021, 16:25

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.