Гроші європейців втікають з Швейцарії

Найближчим часом швейцарські банки втратять сотні мільярдів франків.

Такий прогноз роблять експерти банку UBS, повідомляє "Комерсант-Україна".

Багаті іноземні клієнти виводять свої кошти з країни у відповідь на міжнародні зусилля покласти край практиці використання швейцарських рахунків для ухиляння від сплати податків.

Глава відділу управління активами заможних осіб банку UBS Юрг Цельтнера попередив, що, за оцінками банку, клієнти можуть забрати зі швейцарських банків "сотні мільярдів франків".

Він підтвердив, що найближчим часом найбільший банк країни може втратити від 12 мільярдів до 30 мільярдів швейцарських франків - 12,8-31,9 мільярда доларів, а це більше 10% від всіх вкладів, що належать європейським клієнтам.

Другий за величиною банк Швейцарії Credit Suisse також оприлюднив прогнози відтоку коштів: за його оцінками, західноєвропейські клієнти заберуть в найближчі кілька років з банку близько 37 мільярдів доларів.

Цельтнера пояснює це тим, що відбуваються "перетвореннями у фінансовому секторі" Швейцарії. А ці перетворення є результатом зусиль різних країн позбавити багатьох вкладників можливості ховати свої статки в швейцарських банках і ухилятися від сплати податків у себе на батьківщині.

За останній рік Німеччина, Великобританія та Австрія уклали угоди зі Швейцарією, за умовами яких вони отримують право стягувати одноразовий штраф за несплачені податки зі своїх громадян, які тримали кошти у швейцарських банках.

Найближчим часом можливе укладання угод з Італією та Грецією. При цьому німецькі податкові органи вже кілька разів купували крадені диски з інформацією про податкових ухильників - громадян Німеччини.

Крім того, США ведуть розслідування стосовно 11 швейцарських банків за підозрою у сприянні американським громадянам в ухиленні від сплати податків з вкладів на суму 1,2 мільярда доларів.

Іноземні клієнти швейцарських банків почали переводити гроші в інші фінансові центри. І це перетворилося на потужний відтік коштів з швейцарської банківської системи.

За оцінками німецької консалтингової компанії Zeb/Rolfes Schierenbeck Associates, до 2016 року європейські клієнти можуть вивести зі Швейцарії до 200 мільярдів швейцарських франків.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 14 квітня 2021, 17:49

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.