S&P підтвердило найвищий рейтинг Австралії

Міжнародне рейтингове агентство Standard&Poor's 19 вересня підтвердило довгостроковий суверенний рейтинг Австралії на найвищому рівні "ААА", короткостроковий рейтинг "А-1 +", а також стабільний прогноз за ними.

Про це йдеться в прес-релізі агентства, повідомляє "Коммерсантъ".

На думку аналітиків S&P, Австралія проводить досить гнучку фіскальну і монетарну політику, а економіка країни й фінансовий сектор характеризуються стійкістю.

"Ці фактори дають можливість поглинати економічні шоки, такі, як, наприклад, світова фінансова криза 2009 року", - наголошується в релізі.

Водночас агентство вказує на високу залежність країни від експорту сировинних ресурсів, великий обсяг боргів приватних домогосподарств, що робить негативний вплив на перспективи подальшого зростання.

За словами аналітика агентства Кірана Каррі, австралійська економіка продемонструвала хороші показники за 2011-2012 фінансовий рік, що завершився 30 червня.

Зростання інвестицій у видобувну індустрію і збільшення обсягів експорту сировини дозволили нівелювати негативний ефект від зниження внутрішнього попиту, а також від зменшення притоку туристів.

Серед найбільших факторів ризику аналітик називає залежність від торгівлі з Китаєм, хоча загальні економічні перспективи експерт вважає "сприятливими".

Агентство прогнозує дефіцит бюджету Австралії на рівні 2,5% від ВВП до кінця 2012 року, але до 2015 року очікується вихід на профіцитний показник.

Держборг у кнці 2012 року передбачається на рівні 23,4% від ВВП. У 2013 році S&P прогнозує зниження показника до 23%, що помітно менше, ніж у інших держав з найвищим кредитним рейтингом.

Водночас обсяг боргів приватного сектора є одним з найбільших серед країн з рейтингом "ААА".

Як повідомлялося, економісти прогнозують, що Австралія може зіткнутися з рецесією через економічну кризу.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 04 серпня 2020, 16:53

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.