ЄС і США не сподобалась енергостратегія Бойка

ЄС і США закликають Україну переглянути проект оновленої Енергетичної стратегії України на період до 2030 року.

Про це йдеться у спільному листі глави делегації ЄС в Україні Жозе Мануеля Пінту Тейшейри, глави дипломатичної місії США в Україні Еріка Шульца і директора Світового банку у справах України, Білорусі та Молдови Чімяо Фана міністру енергетики та вугільної промисловості Юрію Бойку, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Так, автори листа звертають увагу, що закладений прогноз зростання ВВП - 5% щорічно для базового сценарію та 6,4% для оптимістичного, на якому базуються розрахунки збільшення виробництва і споживання енергії, не відповідає ні статданим, ні середньостроковим прогнозам МВФ (3,5%), ні прогнозам Світового банку (4%).

Крім того, проект оновленої енергостратегії не узгоджується зі Стратегією державної екологічної політики України, яка вже має статут закону, а також з Державною цільовою програмою енергоефективності, розвитку відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива на 2010-2015 роки, яка була затверджена урядом у 2010 році.

Дипмісії ЄС і США наголошують, що оновлена ​​Енергостратегія повинна передбачати виконання всіх міжнародних зобов'язань, взятих державою в рамках парафування Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом у 2012 році, а також приєднання до європейського Енергетичного співтовариства в 2011 році.

Автори листа також закликали профільне міністерство приділити більше уваги енергоефективності та освоєння відновлюваних джерел енергії .Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 15 серпня 2020, 22:54

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.